Три шкури з однієї кози

намагаються зняти податківці

Одинадцять керівників громадських організацій міста та області, які захищають права та інтереси підприємців, звернулися до Президента України з відкритим листом, копії якого направлені до прем’єр-міністра та голови ДПА України.

Серед них є відомі в області керівники, депутати обласної ради, громадські діячі, зокрема, Ігор Кухарчук, Франц Федорович, Володимир Дорош тощо:

«Звертаємось до Вас у зв’язку з незаконним тиском на підприємницькі структури з боку Державної податкової адміністрації в Чернівецькій області.

Проблема полягає у тому, що ДПА в Чернівецькій області запровадила практику проведення перевірок, не передбачених жодними законами та нормативними актами. Інспектори ДПА приходять з посвідченнями на перевірку, в яких доручається перевірити суб’єктів господарювання за принципом територіального розміщення, тобто посвідчення на перевірку видаються на всі фірми і підприємства, що знаходяться на певних відрізках вулиць м. Чернівців.

У даному випадку здійснюються перевірки суб’єктів господарювання на підставі посвідчень, не передбачених статтею 11-2 Закону України «Про державну податкову службу в Україні». На підтвердження до листа додається копія посвідчення №218414 від 24.11.2008 за підписом керівника ДПІ у м. Чернівці (першого заступника Юзви Ю.М.), у якому зазначено: «Провести перевірку вул. Головна від перехрестя вул. Герцена до перехрестя пр. Незалежності». (З повним текстом посвідчення можна ознайомитися на сайті газети VERSII.CV.UA – ред.) .

У ході цих перевірок підприємцям пропонують заповнити бланк «Обстеження» (копія додається, див на сайті), в якому необхідно надати інформацію, яка і так наявна у податкових органах. У випадку відмови заповнювати це «Обстеження», інспектори наполягають на підписанні акту про відмову, за результатами якого погрожують перевіркою податкової міліції.

Подібна практика повністю суперечить вимогам Закону України «Про державну податкову службу в Україні». У той час як легальний бізнес ледве зводить кінці з кінцями, ДПА у Чернівецькій області добиває його. Заради виконання планів податківці забувають про необхідність дотримання законодавства та збереження партнерських відносин з бізнесом.

Просимо Вас захистити бізнес Буковини від незаконного тиску з боку ДПА у Чернівецькій області».

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *