Нацбанк спростив порядок відкриття рахунків і здійснення безготівкових розрахунків

Національний банк України (НБУ) спростив порядок відкриття, використання, залучення коштів на рахунки клієнтів банків і здійснення безготівкових розрахунків.

Про це йдеться в постанові N106, яка набрала чинності відсьогодні, 31 жовтня.

У зв’язку з цим скасовано обов’язок по використанню підприємством печаток на документах (у тому числі на розрахункових документах), дозволено укладати договори про відкриття банківського рахунку та банківського вкладу в електронній формі, зокрема, шляхом приєднання клієнта до публічної пропозиції укладення договору.

Крім того, тепер клієнтам, які вже мають рахунки в банку надано право на відкриття таких рахунків у цьому банку без особистої присутності, шляхом подання документів за допомогою засобів інформаційних, телекомунікаційних, інформаційно-телекомунікаційних систем.

Постановою також:

– передбачено поступку права вимоги за договором банківського вкладу;

– введено норми по використанню при здійсненні операцій за рахунком фізичної особи зразка його підпису або довіреної особи, зазначеної у договорі банківського рахунку/договорі банківського вкладу/довіреності або іншому документі, визначеному внутрішніми положеннями банку;

– визначено порядок відкриття та використання поточних рахунків фізичних осіб, цивільна дієздатність яких обмежена;

– визначено порядок відкриття фізичними особами-підприємцями поточних рахунків фізичним особам для здійснення деяких видів виплат заробітної плати та прирівняних до неї платежів;

– удосконалено режим функціонування поточних рахунків клієнтів, зокрема, в частині виплат, пов’язаних з відрядженням. 

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *