Шахрайство на Чернівціводоканалі виявив аудит

Щоправда, це можна назвати й махінаціями або ж просто виправдати нехлюйством чи ще чимось, як зазвичай у нас і робиться. Та за фактом перевірка виявила під час закупівель, здійснених КП «Чернівціводоканал», фінансові втрати на суму понад 9 млн гривень.

Фахівці Управління Західного офісу Держаудитслужби в Чернівецькій області провели перевірку закупівель електроенергії комунальним підприємством «Чернівціводоканал», під час якої встановлено втрат фінансових ресурсів на суму 9,4 млн гривень.  

Так, за результатами відкритих торгів на закупівлю електроенергії переможцем було обрано постачальника, який запропонував найнижчу ціну, і у лютому 2021 року з ним укладено договір про закупівлю.

Проте, в цьому ж місяці до зазначеного договору було укладено дві додаткові угоди про підвищення ціни одиниці електроенергії, та ще одну таку ж додаткову угоду укладено наступного місяця, внаслідок чого ціну збільшено загалом на 26%. При цьому, вказані підвищення ціни проведено в порушення вимог законодавства без належного документального обґрунтування коливання ціни на ринку у відповідних періодах. Більше того, фактично в період між укладенням основного договору та зазначеними додатковими угодами на ринку електроенергії мало місце зниження ціни закупівлі електроенергії.

Через неправомірне підняття ціни, з урахуванням подальших змін до договору Підприємством було зайво сплачено постачальнику 9,4 млн гривень.

За результатами перевірки підприємству направлено вимоги щодо усунення виявлених порушень шляхом стягнення з постачальника зайво отриманих коштів.

Матеріали перевірки передано до правоохоронних органів, – повідомила Прес служба Управління Західного офісу Держаудитслужби в Чернівецькій області

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *