Вихованці Магальського дитячого будинку інтернату поїдуть на реабілітацію до Румунії

До Магальського дитячого будинку-інтернату для розумово відсталих дітей не часто навідуються гості. Коли наприкінці вересня  2018 року там побувала моніторингова група з прав людини, то її представники знайшли низку суттєвих недоліків та зауважили, що розміщені гасла в закладі «Легко любити красивих і здорових, спробуй полюбити замурзаних і хворих» та «Праця позбавляє людину від трьох головних недоліків: нудьги, пороку і нужди» принижують людську гідність вихованців. Тоді ж вони звернулися із цим до керівництва області.

Оскільки сьогодні Україна попри війну як ніколи наближається до європейських цінностей, увага до дітей з особливими потребами зростає.  От і напередодні новорічно-різдяних  свят перший заступник голови обласної ради Микола Гуйтор разом із представниками громадських благодійних організацій Open Hands Charity та Philippi Vision Association, а також благодійного фонду Help Ukraine Romania  відвідали Магальський дитячий будинок-інтернат.

Доброчинці обговорили напрямки співпраці задля допомоги вихованцям закладу. Зокрема  йшлося про можливість залучення для роботи в будинку-інтернаті фізіотерапевтів, які допомагатимуть дітям з інвалідністю справлятися із хворобами, або ж із їхніми наслідками за допомоги лікувальної фізичної культури, масажу та інших мануальних технік.

Під час зустрічі обговорили також організацію поїздки дітей до румунського міста Альба Юлія, де вони зможуть протягом півроку проходити курс реабілітації у місцевому санаторії. Фінансування даного проєкту взяла на себе неурядова благодійна організація Philippi Vision Association. Із дітьми поїдуть також буковинські реабілітологи, щоби допомагати малечі та перейняти досвід у колег.

– Чернівецька обласна рада всебічно підтримує ініціативи соціального спрямування. Діти – це найбільш вразлива категорія людей, і дбати про них – це наш першочерговий обов’язок. Впевнений, що наша співпраця, підкріплена успішними результатами, стане прикладом для наслідування, – наголосив під час зустрічі Микола Гуйтор.

Джерело: Чернівецька обласна рада

 

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *