Зручне й комфортне життя буковинців – у пріоритетах  виконавчої влади

«Реформа децентралізації спрямована на створення сервісної держави, іншими словами,  на наближення адмінпослуг до людей. У 10 хвилинах ходу будуть усі ЦНАПи».

Саме про це йшлося на нараді з питань реформи децентралізації та удосконалення діяльності центрів надання адміністративних послуг Чернівецької області і на цьому наголосив голова облдержадміністрації Олександр Фищук.

Губернатор нагадав також, що перші об’єднані територіальні громади (ОТГ) були створені ще 2015 року – і тоді їх було тільки 10. Але за три роки їхня кількість зросла майже утричі. «Нині маємо 26 ОТГ, до яких увійшли 95 місцевих рад і 148 населених пунктів. І якщо 2015-2017 роки були періодом активного утворення ОТГ, то 2018-й стане часом нарощування потужностей громад», – сказав очільник виконавчої влади .

Децентралізацію недарма називають реформою місцевого самоврядування. «І це правильно, – відзначив голова, – бо людям видніше, які послуги та потреби має громада, в якій вони живуть».

 

Нині в області функціонує 17 ЦНАПів. Зокрема 11 –  при усіх районних державних  адміністраціях,  2  –  у містах  обласного значення (м. Чернівці  та м. Новодністровськ), 4 уже діють в об’єднаних територіальних громадах, а саме: Глибоцькій, Сокирянській, Недобоївській та Великокучурівській ОТГ. Найближчим часом центри надання адміністративних послуг з’являться у Мамаївцях і Лужанах, до речі, в кожному селі окремо, хоча вони і належать до однієї ОТГ, а також у Вашківцях. І після розширення мережі центрів надання адміністративних послуг (ЦНАП),  у  Чернівецькій області функціонуватимуть 29 ЦНАПів, що, відповідно, дозволить забезпечити 95,5% мешканців краю якісними адміністративними послугами й доступністю до них у межах 10 хвилин.

Довідково: Коли в області завершиться період утворення ЦНАПів, усі вони будуть під’єднані до веб-порталу, на створення якого виділяється 600 тисяч гривень. Саме там буде зібрана вся обласна база даних. Таким чином, не виходячи з квартири, можна буде отримати через Інтернет будь-яку довідку. Відтак обласна база інтегрується до Єдиного державного порталу з надання адміністративних послуг. 

 Відділ інформаційних зв’язків ОДА

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *