У МОН перевірятимуть наукові роботи на плагіат ідей

Заступник міністра освіти і науки України Юрій Рашкевич наголосив, що у перспективі Міносвіти хоче, щоб наукові роботи перевіряли не лише технічно на текстові запозичення, а й на плагіат наукових ідей.

Про це повідомляє прес-служба МОН.

“Сьогодні всі університети та наукові установи в Україні мають можливість підписати угоди з компаніями, що надають послуги перевірки тексту на наявність запозичених частин тексту, і забезпечити своїм аспірантам та докторантам перевірку дисертаційних робіт на плагіат. Також група експертів розробила широкі рекомендації, які можуть бути використані як модулі для навчання, як основа спецкурсів з академічного письма. І зараз ми дискутуємо на тему, як перейти на інший рівень відстежування академічної доброчесності — на рівень глибшого аналізу наукового змісту роботи. Однак боротьба з плагіатом наукових ідей мусить бути справою широкої наукової громадськості, і МОН чи жоден інший орган ніколи не зможе робити це самостійно”, — зазначив Рашкевич.

У МОН відзначили, що в Україні оголошено про старт акції “СтопПлагіат”. Наразі до акції вже доєдналися понад 20 закладів вищої освіти України.

Нагадаємо, Міністерство освіти і науки України підписало меморандум з компанією Plagiat.pl,  що дасть можливість українським вишам протягом п’яти років безоплатно використовувати сучасну систему для виявлення плагіату.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *