5 червня 2023-го у центрі культури «Вернісаж» відкрився меморіальний мистецький проєкт «Потік свідомості», присвячений відзначенню 100-ї річниці від дня народження французького художника буковинського походження Темістокля Вірсти.
За багаторічну сумлінну працю у царині розвитку українського образотворчого мистецтва та архітектури, видатний особистий внесок у справу популяризації кращих взірців національної культури в Європі та світі, активну пропаганду української національної ідеї та свідому патріотичну позицію Темістокля Вірсту нагороджено (посмертно) Почесною відзнакою Чернівецької обласної ради «За заслуги перед Буковиною». Таку ж відзнаку отримає і його дружина Орися Вірста.
На відкритті виставки зібралися чернівчани, шанувальники мистецтва, художники, музейники, мистецтвознавці, професійні митці, земляки Темістокля Вірсти…
Темістокл Вірста покинув рідну Буковину 1940 року, вивчав мистецтво в школах Румунії, Югославії, Італії, уперто долав різні кордони, пробираючись на Захід, аж поки 1950-го не опинився в Парижі. Уже 1950-го відбулася персональна виставка Вірсти в паризькій галереї «Арт віван», через рік — у поважній галереї М. Бернхейма, далі — дві виставки за рік в «Арт віван» і «Вентадур»… На Батьківщині з його мистецтвом вперше познайомилися лише 1997 року (майже через 60 років!). Тоді, на запрошення голови правління Чернівецького обласного відділення Фонду культури Валентини Діаковської, парижанин Темістокль Вірста вперше приїхав на Буковину і привіз 100 робіт, які виставили у Художньому музеї. Відтоді митець неодноразово бував в Україні. Його вернісажі відбувалися в усіх обласних центрах, зокрема у Львові, Чернігові, Ужгороді, Одесі…/інформація з газети «День». За свою майстерність нагороджений Золотою медаллю Леонардо да Вінчі (Італія, 1967), срібною медаллю Товариства «Мистецтво, наука й літ-ра» (Париж, 1968), Орденом «За заслуги» 3-го ступеня (2001).
Дякуємо організаторам і художникам за чудову виставку.
Із поезій воїна, на якого приходила похоронка; автора виборчого закону, який поховали; українського винахідника, що створив унікальний прилад для відновлення функцій поранених […]
На Львівщині, у самісінькому центрі старовинного Самбора, у церкві Різдва Пресвятої Богородиці вже майже 250 років зберігають частки мощів покровителя усіх закоханих — святого Валентина
29 квітня у Будинку естетики та дозвілля відбулася вистава народного аматорського літературного театру і театру-студії «КОФЕРИК» «Маленький принц. Історія одного пілота». За мотивами твору Антуана де Сент-Екзюпері.