Сторожинецький і Хотинський лісгоспи хочуть передати у концесію найбільшому в Європі лісозаготівельнику Holzindustrie Schweighofer з Австрії

Державне агентство лісових ресурсів України веде переговори про передачу в концесію 5 лісгоспів австрійської Holzindustrie Schweighofer, найбільшому в Європі лісозаготівельнику.

Це випливає з тексту листа Держлісагентства, яке є в розпорядженні редакції, адресованого Геральду Швайгофферу, власнику Holzindustrie Schweighofer.

Лист Держлісагентства, адресований власнику Holzindustrie Schweighofer Геральду Швайгофферу
Лист Держлісагентства, адресований власнику Holzindustrie Schweighofer Геральду Швайгофферу

Йдеться про ДП “Новоград-Волинське дослідне лісомисливське господарство” (Житомирська область), Олевське лісове господарство (Житомирська область), Спеціалізоване лісогосподарське агропромислове підприємство Камінь-Кашірськагролес (Волинська область), Сторожинецький лісгосп (Чернівецька область), Хотинський лісгосп (Чернівецька область).

Пропозиція продиктована важким фінансовим становищем вітчизняних лісгоспів, яке різко посилилося після введення земельного податку на лісові землі України (введений законом України від 10.07.2018 №2497-VIII “Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законів України щодо стимулювання створення та діяльності сімейних фермерських господарств”). “До введення цих змін лісові господарства платили земельний податок як складову рентної плати. Введення додаткового податку може призвести до вимушеного банкрутства підприємств”, – йдеться в листі. Виходячи з цього, віденському підприємцю пропонується розглянути можливість взяття в концесію п’яти лісгоспів, що дозволить налагодити на належному рівні міжнародне співробітництво та підвищить конкурентоспроможність українських державних лісогосподарських підприємств.

Лист датований 6 вересня цього року і підписаний заступником голови Держлісагентства Володимиром Бондарем.

Holzindustrie Schweighofer працює в сегменті B2B, тобто не виробляє готову продукцію з дерева, а поставляє деревину промисловим клієнтам, по суті будучи дуже великою лісопилкою. Одне з найпотужніших лісопильних підприємств компанії знаходиться всього в 100 км від українського кордону в Румунії.

Кілька років тому Holzindustrie Schweighofer анонсувала будівництво заводу в Україні, в Коломиї, але відмовилася від цих планів на користь експорту українського лісу на свої румунські потужності.

Як вказано на сайті, Holzindustrie Schweighofer – традиційна сімейна компанія австрійського походження, широко представлена ​​в Центральній і Східній Європі, особливо в Румунії. На підприємствах компанії працює більше 3100 співробітників в Австрії, Німеччині та Румунії. Девіз компанії – “Дерево – наша пристрасть”.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *