І про нові горизонти Юрія Галіна…

20 серпня 2023-го у Чернівецькій обласній філармонії відбувся джаз-поп концерт авторської музики Юрія Галіна за участю:
вокал – Діана Польова, Катерина Волчкова, Вікторія Георгіян; Артур Анучкін – саксофон; Віталій Шляхта – гітара; Олександр Руденко – бас-гітара;  Максим Кутишенко – контрабас, бас-гітара; Кирило Маслюченко – перкусія; Дмитро Дроник – барабани. Виручені на концерті кошти музиканти направлять на допомогу ЗСУ – 95-а бригада ДШВ,  збір на дрон і тепловізор.

Пам’ятаю альбом Юрія Галіна  «Зменшуй ентропію»… Але й ентропію можна визначити не тільки, як  індекс невпорядкованості, але й  випадковості в системі. Випадковий успіх, запланований успіх, омріяний? Єдине, що може підняти нас над буденністю, відчути свободу, це мистецтво.

«Саме такі захоплені та епічні думки були в мене в голові, коли я кілька днів тому дивився в нічне небо. Того вечора я написав пісню про політ на Плутон, яку вирішив назвати на честь космічної місії NASA – «Нові Горизонти»», – Юрій Галін, 13 липня 2015 року. Мене тоді вразила музична композиція Юрія Галіна, пісня про політ на Плутон – «Нові Горизонти»… В інтернеті я продовжувала слухати пісні Юрія, читати «Блог про джаз, IT та графіті». Чому зараз вирішила звернутися до 2015 року? Адже подія, про яку розповідаю, відбулася 20 серпня 2023-го: концерт «Джаз – Поп», вечір авторської музики та відомі хіти… На концерті Юрій Галін не виконував композицію «Нові Горизонти». Були інші. Були  чудова команда професійних музикантів та однодумців…

Хто байдужий до астрономії і таємниць космосу, цей абзац можна пропустити.

А чому планета? Чому Плутон? «Планета Ікс»? У 242 році до н.е., коли римляни захопили Сицилію, Архімед загинув у Сіракузах, а Катан, як і Сіракузи, впав, римський полководець Валеріус Мессала захопив сонячний годинник Архімеда й наказав встановити його в Римі. І лише через 99 років помітили, що годинник непридатний для Риму, його було сконструйовано для положення Катана щодо Полярної зірки. Так виникло питання про передачу часу…
18 лютого 1930-го американський фотограф-лаборант Клайд Томбо, що працював в приватній обсерваторії в Флегстафф, штат Арізона, після двох років пошуків виявив у сузір’ї Близнюків дев’яту, найвіддаленішу планету Сонячної системи Плутон… 13 березня, в річницю народження Ловелла і Вільяма Гершеля, відкривача Урану, Томбо повідомив про своє відкриття широку громадськість… До самого відкриття «Планети Ікс» Ловелл (Percival Lowell) не дожив, проте назва карликової планети не випадково починається з його ініціалів, яку придумала 11-річна Венеція Берні , школярка з Оксфорда. На Плутоні є кратер, названий на честь Венеції Берні. У 2006-му на XXVI асамблеї Міжднародного астрономічного союзу, де вчені дали визначення таким поняттям як «планета», «карликова планета» і «астероїд», Плутон був виключений із переліку планет Сонячної системи… З цим рішенням погодилися не всі. Захисники Плутона вказували на те, що з усієї світової спільноти астрономів, яка налічувала близько 10 тисяч осіб, за нову класифікацію проголосувало трохи більше 400 вчених… Одним з найбільш затятих супротивників рішення був і залишається доктор Алан Стерн, планетолог, який керував місією New Horizons — дослідницького апарату NASA, відправленого для вивчення Плутона і Харона в 2006 році, незадовго до того, як дев’яту планету понизили у званні… Крім того, він вважає дуже хитким той критерій, через який Плутон зрештою перестав бути планетою. За його словами, Сонячна система сповнена астероїдами до такої міри, що жодне небесне тіло насправді не очистило свою орбіту. Та й взагалі вирішувати такі питання шляхом голосування, на його думку, – не найкращий спосіб для науковців. «Ми ж не голосуємо за теорію відносності. Ми не голосуємо за квантову механіку», – Алан Стерн.
Помер Клайд Томбо в 1997 році. Через дев’ять років частку його праху було поміщено в космічний апарат «New Horizons», який 13 липня 2015-го пройшов на рекордно близькій відстані 13 тисяч кілометрів від Плутона…

Під час концерту виконувалися пісні у стилях: джаз, фьюжн, фанк, поп, соул.

На концерті були всі ті, хто любить музику, джаз, знайомі, прихильники, колеги, батьки, однокласники, їх діти, дотичні до Юрія Галіна у різні проміжки часу.  Юрій Галін і всі учасники концерту подарували глядачам незабутні враження.

Ми постійно намагаємося за всім поверхневим і випадковим простежити глибоку спадкоємність явищ життя. Чи вдається нам це? Хочеться вірити. Це завдання, яке часом здається нерозв’язним, є водночас завданням захопливим. Відомо, що ентропія Всесвіту постійно зростає. Але ж ми навчилися трохи її зменшувати. Одночасно з’являються нові горизонти. І пісню про політ на Плутон – «Нові Горизонти» я обов’язково почую на другому концерті Юрія Галіна у філармонії… Браво, Юрію! І дякую! Дякую всім учасникам концерту!💖 Дякую за підтримку ЗСУ!💙💛

Більше фото за посиланням – ПЛАНЕТА ІКС ЮРІЯ ГАЛІНА…

©Тетяна Спориніна, фото автора

Автор публікації ( вона ж Юркова вчителька з інформатики)  та її герой. 

Від редакції: Попри те, що цього серпня Чернівці, як ніколи раніше, просто фонтанують найрізноманітнішими культурними подіями, концерт Юрія Галіна став непересічною імпрезою. Та оскільки неможливо одночасно відвідати кілька закладів культури, хочемо порадувати тих, хто з тієї чи іншої причини не потрапив на феєрію, подаровану чернівчанам їхнім земляком Юрієм Галіним. Як повідомила Любов Добровольська, заступниця Гендиректора Чернівецької обласної філармонії , незабаром вийде відеоверсія цього концерту. Вона також наголосила, що завжди намагалася докладатися до відкриття нових імен.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *