Чи виживуть українці після зусиль пані Супрун?

Дурний знак? З карти Google Maps зникло Міністерство охорони здоров’я. Натомість за адресою вул. Грушевського, 7 у Києві з’явилося  «Министерство похорон здоровья Украины» (додаємо скніншот з Google Maps). До вечора понеділка, 3 грудня, цю назву так і не прибрали, тож на карті Києва можна знайти «Министерство похорон», більше того, Google на запит «Министерство похорон» – навіть без згадування «України», люб’язно видає цілу низку посилань саме на українське міністерство. Хто б не був цей жартівник, він, здається, видав щиру правду.

Недарма ж люди обурюються заявами вічної виконувачки обов’язків міністра охорони здоров’я пані Супрун, якими вона час від часу ощасливлює українську націю.

Особливу реакцію, з огляду на те, що вона стосується саме діток, спричинила заява Супрун про те, що «гарячка в дитини – не привід викликати «швидку»: мережі буквально «встали на вуха». До слова, журналіст Василь Асапов грубо, але точно прокоментував скандальну заяву Супрун: «Супрун, що видає себе за міністра охорони здоров’я, відкрито вам каже: хрін вам, а не швидка допомога».

Водночас пані міністерка повідомила, що лікарів у структурі «швидкої допомоги не буде, тож на виклик приїде в кращому випадку парамедик. Невідомо також, куди подінутся лікарі та фельдшери «швидкої».

Днями ж з’явилося ще одне повідомлення – від УНІАН із посиланням на прес-службу МОЗ:

Від  2019-го невідкладну допомогу надаватимуть по-новому

Наступного року в низці областей України створять нові об’єднані диспетчерські служби, «Завдяки створенню та модернізації об’єднаних диспетчерських служб в усій країні, диспетчери екстреної допомоги менше часу витрачатимуть на обробку викликів, а до пацієнта виїжджатиме та машина, яка перебуватиме ближче за всіх до місця виклику», – говориться у повідомленні.

За даними МОЗ, 2019-го за рахунок державного та місцевих бюджетів такі об’єднані диспетчерські служби будуть створені в Житомирській, Кіровоградській, Луганській, Рівненській, Хмельницькій, Черкаській та Чернівецькій областях – з огляду на те, що у решті областей такі служби вже існують, хоча й потребують модернізації за загальнодержавними стандартами. А стандарт такий: машина «Швидкої» має доїжджати  максимум за 10 хвилин у містах і до 20 хвилин – у сільській місцевості.

Кожний житель України зможе зателефонувати на єдиний номер 103 й отримати допомогу.

Мабуть, така відокремленість від підлеглих і надає пані Супрун час радити, чи сидіти нам на холодному і чи їсти борщ щодня.

Дмитро ЦАРЕНКО, інтернет-оглядач «Версій»

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *