▶▶Буковинцям – водіям та пішоходам ▶▶За викриття злочину – медаль і… щось смачненьке ▶▶ ▶▶Контрабанді – стоп! ▶▶Реєструйте зброю і… спіть спокійно ▶▶Злочинця викрило…хобі ▶▶Охороняємо! ▶▶Епідемія самогубств ▶▶Розшукуються свідки ▶▶Фатальне дерево ▶▶Універсальний ніж ▶▶Смертельні перегони ▶▶Буковинський ліс – у пріоритетах СБУ ▶▶
Буковинцям – водіям та пішоходам
24 вересня 2008 року Верховна Рада України приняла Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення регулювання відносин у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху».
Цей документ передбачає внесення ряду суттєвих змін і доповнень до Кримінального кодексу України, Кодексу України про адміністративні правопорушення, Бюджетного кодексу України, Законів України «Про міліцію», «Про державну охорону органів державної влади України та посадових осіб», «Про дорожній рух», «Про автомобільний транспорт», «Про автомобільні дороги», «Про перевезення небезпечних вантажів», «Про обов’язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів» та низки інших законів.
Основні новації цього Закону:
*Адміністративні стягнення за порушення Правил дорожнього руху доповнені громадськими роботами та адміністративним арештом.
*Передбачена фіксація порушень спеціальними технічними засобами, які працюють в автоматичному режимі та мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису чи засобами фото- і кінозйомки, відеозапису.
*Посилюється відповідальність за керування транспортним засобом у стані алкогольного, наркотичного чи іншою сп’яніння або під випливом лікарських препаратів, які знижують увагу та швидкість реакції.
*Тимчасове вилучення посвідчення водія застосовується у випадках порушень, за які передбачене позбавлення права керування.
*Підвищені розміри штрафів. Мінімальний штраф від 51 до 85 грн. – за порушення правил користування ременями безпеки або мотошоломами. Максимальний – від 2 550 до 3 400 грн. за керування транспортним засобом у стані сп’яніння.
*У сфері навчання водіїв виключено норму так званого «екстерна».
*Відповідно до вимог Європейської Конвенції про дорожній рух, Закон України «Про дорожній рух» доповнюється новими категоріями транспортних засобів А1, В1, С1, Д1, Д, ВЕ, С1Е, СЕ, Д1Е, ДЕ, Т.
*Посвідчення водія транспортного засобу матиме визначений термін дії, який установлюється Кабінетом Міністрів України.
Закон набирає чинності через 30 днів від дня його опублікування, за винятком:
– Від 1 січня 2009 року передбачається запровадити використання подвійної ставки штрафу за порушення Правил дорожнього руху в разі його несплати у визначений термін.
– Від 1 січня 2010 року запроваджується державна реєстрація мопедів.
За викриття злочину – медаль і… щось смачненьке
Собака – найкращий друг людини. Він захищає господаря від кривдників, рятує зі скрутних ситуацій і розкриває злочини. Як саме роблять це вівчарки з кінологічного центру УМВС України в Чернівецькій області, журналістам продемонстрували чернівецькі кінологи.
Молодий інспектор-кінолог Іван Бантуш працює в розпліднику 4 роки. Неодноразово розкривав злочини за допомогою вівчарки. «Мій Бакс – надійний помічник. Нещодавно розкрив убивство в Сокирянському районі. Пес узяв слід у будинку, де був скоєний злочин, і, попрямувавши городами й бур’янами, привів нас до місця, де ховався вбивця. За це Бакс отримав медаль та… велику порцію корму».
За словами начальника кінологічного центру Василя Кречуняка, зараз тут живуть 20 німецьких вівчарок і 1 бельгійська. Кожна з них має свою «спеціальність»: пошук вибухівки, наркотичних речовин, зниклої людини тощо. Цього року за допомогою пошукових собак розкрито 329 злочинів, знайдено 23 кг наркотиків, 114 набоїв і гранат та 2 обрізи.
У центрі 9 кінологів. Кожний з них опікується 2-3-ма псами. Тварин вирощують самотужки. Навчати починають від 3-х місячного віку. Команди пес заучує приблизно за півроку. Крім стандартних команд, він повинен знати й такі як «шукати слід», «виборка речей, людини», «пошук гільз, наркотиків», «смуга перешкод» тощо.
Кожна вівчарка «придатна» до служби 10 років. Потім «пенсіонера» забирають додому. До того ж, тваринки зовсім не вибагливі: щоби прогодувати всіх вівчарок, центр витрачає 5 тис. грн на місяць.
Любов ПЛАХІНА, «Версії»
Контрабанді – стоп!
Прикордонники у співпраці з УБОЗ перекрили потужний канал вивезення тютюну та алкоголю до Румунії
Майже місяць співробітники оперативно-розшукового відділу Чернівецького прикордонного загону проводили оперативно-слідчі дії у прикордонних селах Глибоцького району: тут накопичувалась
контрабандна алкогольна та тютюнова продукція, звідси починалися шляхи її перевезення за кордон, до сусідньої Румунії. «Товар» ішов малими партіями через приватних підприємців та іноземних громадян. Завершився цей процес масштабною спецоперацією прикордонників та УБОЗ: за місцем проживання та підприємницької діяльності зловмисників вилучено приготованих до перевезення товарів на суму понад 1 млн. грн. «Замовники» з Румунії надають перевагу цигаркам марок «Ронсон», «Сент Джордж», «Мальборо» українського та «Плугару» молдовського виробництва: 350 тисяч пачок таких цигарок з підробленими акцизними марками або взагалі без них вилучили учасники спецоперації в злочинців. Встановити походження 2000 літрів спирту та майже 20 тис. пляшок горілки не вдалося. А ще вилучено готівку: 45 тисяч гривень, 8 тисяч доларів та 6 тисяч євро.
Порушено 2 кримінальні справи.
Відділ з питань взаємодії із ЗМІ та зв’язків з громадськістю Держприкордонслужби,
Прес-служба ГУБОЗ МВС України
Реєструйте зброю і… спіть спокійно
Розпочався місячник добровільної здачі зброї та боєприпасів. Тож громадяни мають змогу здати незаконну зброю на перевірку. Зброя, придатна до використання, буде зареєстрована. За словами старшого інспектора Сектору дозвільної системи та ліцензування УМВС України в Чернівецькій області Сергія СТОЛЯРА, за минулорічний місячник буковинці здали понад 210 одиниць зброї. З них 17 одиниць мисливської та 11 газової зареєстрували.
Право на користування зброєю дається на 3 роки і коштує близько 90 грн. А незаконне її зберігання несе за собою адміністративну або ж і кримінальну відповідальність. Тому правоохоронці закликають все ж таки реєструвати зброю.
Любов ПЛАХІНА, «Версії»
Злочинця викрило… хобі
Убивство, підпал, втеча й розшук, викриття й арешт… Цих подій, мабуть, вистачило б на повнометражний фільм. У житті буковинських правоохоронців усе це зайняло 5 діб.
Це сталося у Слободі Новоселицького району. 50-річний чолов’яга ніде не працював і вештався навколишніми селами, шукаючи, де підробити на пляшку. А пси 71-річної місцевої жительки гавкали кожного разу, коли той проходив повз її обійстя. Волоцюга образився і пообіцяв їхній господині, що розбереться з нею. І розібрався кардинально, 20-ма ударами ножа. А щоби приховати сліди злочину, підпалив будинок. Тут злочинцеві не пощастило уперше: судмедекспертиза обгорілого тіла встановила справжню причину смерті жінки.
Розшукові заходи охопили не лише Слободу та її околиці, але й територію усього району. Кого шукати, з’ясували майже одразу: підозрюваний і раніше потрапляв у поле зору правоохоронних органів, ніде не працював, пиячив і був агресивним. У його кримінальному минулому крадіжки значилися саме з підпалом.
А злочинець тим часом переховувався у жіночому вбранні: одягнув спідницю, сорочку, кофтину і навіть нижню білизну. Але згубила його… нежіноча пристрасть до риболовлі. Помітивши підозрілу жінку, що ловила рибу на озері, правоохоронці вирішили перевірити її. Звичайно, маскарад був викритий, у затриманого знайшли й знаряддя убивства – ніж.
ЦГЗ УМВС в Чернівецькій області
Охороняємо!
У громадських місцях міста незабаром встановлять камери
відеоспостереження, а міські кладовища охоронятимуть ще дбайливіше. Про це повідомив журналістам начальник відділу Державної служби охорони при УМВС України в Чернівецькій області Петро УРСУЛЯК. – Наша служба охороняє понад 11 тис. об’єктів: квартири, житлові будинки, магазини. Завдяки системам сигналізації протягом цього року ми розкрили 1115 злочинів, затримали 1584 правопорушники – повідомив пан Урсуляк.
Вартість обладнання квартири засобами сигналізації, залежить від рівня захисту. Наприклад, за найпростіший варіант блокування квартири треба викласти 800 грн. Охорона будинку коштує 60 грн на місяць.
– Найбільше нашими послугами люди користуються уперіод літніх відпусток. А пенсіонерам та людям, які мають особливі заслуги перед державою, ми надаємо такі послуги практично безкоштовно.
Микола КОБИЛЮК, «Версії»
Епідемія самогубств
Протягом тижня в області зафіксовано 4 самогубства. У Тарасівцях Новоселицького району вкоротив собі віку за допомогою мотузки 53-річний чоловік. У Кельменцях таке вчинив 65-річний чоловік. 39 років було самогубці – власникові будинку на вул. Космодем’янської обласного центру. У Банилові покінчив з собою 50-річний місцевий житель. Слідів насильницької смерті в жодному випадку не виявлено.
Розшукуються свідки
24 жовтня поруч із заправкою «АЛМІГ» на кільці «Магала» в кюветі знайдено труп невстановленої особи. Можлива причина смерті – ДТП. Державтоінспекція Буковини просить тих, хто володіє будь-якою інформацією за даним фактом, зателефонувати: 591-236, 525-446, 55-05-13 або на спецлінію 02.
Фатальне дерево
24-річний чернівчанин на «Рено-Кенго» «своє» дерево знайшов аж у Кормані Сокирянського району. В Сокирянській ЦРЛ йому поставлено діагноз «струс головного мозку і забій передпліччя». Під час рубки у Старожадівському лісництві (Сторожинецький район) дерево впало на лісника, 31-річного мешканця Берегомету. Чоловік помер на місці.
СГЗ УМВС в Чернівецькій області
Універсальний ніж
У Панці невідомий вдерся до оселі 44-річного місцевого жителя і під загрозою ножа змусив віддати $200 і 200 грн. За скоєне затримано 29-річного чоловіка з Южинця Кіцманського району. Чого не поділило подружжя чернівчан, 54-річний чоловік та 46-річна жінка, мабуть, не важливо. Але чоловік взявся за ніж – і жінку доправлено до лікарні ШМД з проникним пораненням живота. Далі все, як належить: вилучені речові докази, порушено кримінальну справу за фактом умисного тяжкого тілесного ушкодження.
СГЗ УМВС в Чернівецькій області
Смертельні перегони
▶ У Банилові Підгірному Сторожинецького району впали разом з моторолером 23-річний власник та його 21-річний пасажир, який помер від травм у Банилівській лікарні.
▶ Смертельним для 60-річного жителя Берегомета Важницького району виявилось зіткнення на власному мопеді з «Мерседесом» 23-річного односельця. Правоохоронці намагаються встановити ступінь вини власника автівки.
▶ «Славута» 71-річного тернопільчанина перекинулася на автодорозі в Кадубівцях Заставнянського району. Загинула 67-річна пасажирка.
▶ У Строїнцях Новоселицького району, збивши насмерть 65-річного односільчанина своїм «Ауді», втік з місця події 32-річний місцевий житель. Правоохоронці його розшукали і затримали.
СГЗ УМВС в Чернівецькій області
Буковинський ліс – у пріоритетах СБУ
Співробітники регіонального органу СБ викрили самовільні порубки на півмільйона гривень.
Боротьбу з розкраданням лісу працівники УСБУ в Чернівецькій області ведуть на всіх етапах добування й транспортування деревини. Це попередження і розслідування самовільних вирубок, викриття каналів збуту, вивезення й контрабанди лісу.
Нещодавно співробітники регіонального органу СБ виявили і задокументували факти самовільних порубок лісу на території одного з лісництв Путильського району. Розмір заподіяної шкоди сягає понад 500 тис. грн. Встановлено, що самовільні порубки стали можливими, зокрема, через неналежне виконання службових обов’язків окремими посадовцями Карпатського Держспецлісгоспу АПК в Путильському районі.
Матеріали розслідування передані до Чернівецької міжрайонної природоохоронної прокуратури. Порушено кримінальну справу. Слідство триває, тож звинувачення за службову недбалість ще може бути перекваліфіковане.
Прес-група УСБУ в Чернівецькій області