Влада атакує антикорупційні інституції після справ cтосовно оточення Зеленського

З пояснень Національного антикорупційного бюро України (НАБУ) і Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП) чітко простежується: дії Служби безпеки України (СБУ) та Державного бюро розслідувань (ДБР) спрямовані на блокування роботи НАБУ і САП.

Масові слідчі дії СБУ, ДБР та ОГП у НАБУ – продовження тиску та спроба знищити незалежні інституції.
З пояснень від НАБУ та САП ситуації про дії СБУ вже відомо: обшуки та інші слідчі дії проводить ще й ДБР. Вони здійснюються безпосередньо за погодження генпрокурора Кравченка.

Дії СБУ та ДБР спрямовані на блокування роботи НАБУ і САП. Інакше пояснити їх просто неможливо.
Ось кілька ознак, які на це вказують:

По-перше, підставою для більшості обшуків є участь окремих осіб у ДТП. Лише в кількох випадках підставою стали «можливі звʼязки з рф».
Очевидно, що йдеться про події не вчорашні, а ті, що сталися досить давно. Проте лише сьогодні СБУ, ДБР і прокуратура дивним чином «синхронізувалися» в усіх питаннях.
Наразі підтверджено щонайменше 70 обшуків у 15 працівників НАБУ.

По-друге, за інформацією НАБУ, обшуки здійснюються без ухвали суду. При цьому закон передбачає, що без ухвали суду обшуки можливі лише у двох випадках: 1) якщо питанням є життя і здоров’я людей; 2) якщо існує ризик того, що фігуранти можуть знищити докази. Які докази участі у ДТП можуть знищити фігуранти вдома – зовсім не зрозуміло.

По-третє, паралельно СБУ раптом почало позапланову перевірку стану охорони державної таємниці в НАБУ та САП.
З офіційних повідомлень САП бачимо, що перевірка здійснюється без жодного офіційного попередження, передбаченого чинним законодавством.
Тобто, безперечно, що тиск чиниться на інституції загалом, а не лише на певних його працівників.
Проводячи такі перевірки, СБУ може отримати інформацію про слідчі дії детективів НАБУ, зокрема й про розслідування можливих корупційних дій ТОП-посадовців.

По-четверте, під час одного з обшуків застосували фізичну силу до детектива НАБУ попри відсутність опору з його боку. Цілком можливо, що до фізичних дій вдалися саме для «вражаючих фото».
Важливо, що обшуки дивним чином збіглися в часі з відрядженням директора НАБУ і керівника САП до Великої Британії. І СБУ про це точно не могла не знати.
До того ж, кілька тижнів тому НАБУ вручило підозру наближеному до президента Зеленського та керівника Офісу президента Андрія Єрмака вже ексвіцепрем’єру Олексію Чернишову.
Перед тим НАБУ і САП наблизилися до оточення президента через розслідування навколо його бізнес-партнера Міндіча (йдеться зокрема про затримання НАБУ його родича).
Саме НАБУ повідомило про підозри в хабарях численним нардепам від фракції «Слуга народу» та підозру в незаконному збагаченні керівнику АМКУ Кириленку. Під слідством НАБУ також перебуває низка впливових теперішніх і колишніх співробітників СБУ.
Ще раз наголосимо – таке потужне втручання в діяльність НАБУ та САП відбулося безпосередньо за санкції новопризначеного Генерального прокурора Руслана Кравченка.
Кравченко, схоже, відпрацьовує головне завдання, задля якого його поставили на посаду генпрокурора Єрмак із Зеленським: знищення незалежних антикорупційних інституцій, щоби ті не створювали оточенню президента проблем через розслідування корупції, — говорить заступниця виконавчого директора ЦПК, керівниця юридичного відділу Олена Щербан.

Що відбуватиметься далі?
Очевидно, питання існування та незалежності НАБУ та САП поставлять на рівень загроз нацбезпеки. Можливо, це стане питанням РНБО і влада спробує ініціювати законодавчі зміни, спрямовані або на повне знищення антикорупційних інституцій, або на їхнє перетворення на сателітів Банкової.

Центр протидії корупції

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *