У Чернівцях відбувся Всеукраїнський хімічний літній табір


Школярі-олімпіадники опановували експериментальні навички в стінах Чернівецького національного університету за підтримки KSE Foundation


На базі кафедри хімії та експертизи харчової продукції ЧНУ імені Юрія Федьковича понад 40 школярів з різних куточків України протягом п’яти днів були учасниками унікального наукового простору — Всеукраїнського хімічного літнього табору в межах проєкту «Центр розвитку експериментальних навичок учнів». Ініціативу реалізує ГО «Фонд «Буковина інноваційна» спільно з кафедрою хімії та експертизи харчової продукції Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича за підтримки KSE Foundation та за фінансування STEM Talent Fund.

«Уперше в Україні переможці цьогорічної Всеукраїнської олімпіади з хімії мали змогу експериментувати в лабораторіях Чернівецького національного університету завдяки проєкту за грантовою програмою Da Vinci Ukraine від Благодійного фонду Київської школи економіки. Протягом 5 днів вони вчилися синтезувати нові речовини, розпізнавати невідомі їм сполуки, визначати концентрації розчинів різними методами. Отримані знання та навички допоможуть юним талантам проводити власні наукові дослідження, успішно виконувати олімпіадні завдання, а також стати кваліфікованими хіміками, яких потребує наша країна”, – каже координатор проєкту, доктор хімічних наук, професор Петро Фочук.

Ці 5 днів стали справжнім вибухом знань і досліджень: восьмикласники працювали з кислотами, лугами, проводили синтези, освоїли кислотно-основне титрування; дев’ятикласники досліджували швидкість реакцій, освоїли титрування, фотометрію й електролітичне осадження металів; десятикласники заглибилися в органічну хімію: синтезували сполуки, очищували їх та визначали фізичні характеристики.
Учасники табору відзначили не лише високий рівень його організації, а й надзвичайно дружню атмосферу.

«Усе супер, як і всі, я здивований таким теплим прийомом з боку організаторів. Умови просто класні і все пройшло дуже гарно. Я радію тому, що зміг побувати в лабораторіях, де практикувався з хімії. Викладачі тут – вищий клас! Із задоволенням приїхав би ще в наступному році, якщо буде така можливість!» – каже Роман Козак, учень 9 класу Голятинського ліцею Закарпатської області.

«Отримала цінну інформацію щодо організації практичного туру на 4 етапі(підрахунок балів, тощо), а щодо лабораторних робіт – правильність виконання, і трішки навіть за теоретичну частину і розрахунки пояснювали:) Мені дуже сподобалось, сподіваюсь, що наступного року організація і плани будуть такими ж подібними», – поділилася Тетяна Качур, учениця 8 класу Чернівецького ліцею №7.

«Мені особливо сподобалася практика, всі досліди було цікаво виконувати, хотілося продовжувати ще і ще. На жаль, на дещо не вистачило часу. Тому з побажань, напевно, буде продовжити час для виконання практичних робіт хоча б ще на пів дня, тобто, щоб закінчувалось не вдень пʼятниці, а була можливість попрацювати ще після обіду до вечері. Умови проживання, їжа та розваги сподобались стовідсотково, було цікаво відвідувати екскурсії та гуляти містом. Дякую за можливість взяти участь у такому заході!” – розповіла Аміна Аскерова, учениця 10 класи Рішельєвського наукового ліцею Одеської області.

Прикметно, що всі учасники не просто занурились у світ лабораторій, а й отримали практичні навички, яких часто бракує у звичайних шкільних умовах. Для багатьох табір став першою в житті можливістю працювати з професійним обладнанням, отримати консультації викладачів університету та обмінятися досвідом з однодумцями — олімпіадниками з усієї країни. Також, крім практичних лабораторних занять, організатори продумали насичену програму: учасники побували на екскурсіях містом, центральним корпусом університету, відвідали природничий музей.

Довідково:
Проєкт реалізується ГО »Фонд »Буковина інноваційна«, кафедрою хімії та експертизи харчової продукції Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича за підтримки KSE Foundation та за фінансування STEM Talent Fund. Фінансування надано в межах грантової програми Da Vinci Ukraine — ініціативи для розвитку STEM-освіти в Україні.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *