Зрив призначення директора БЕБ та перша в історії України підозра віцепрем’єру
Уряд незаконно заблокував призначення переможця відкритого конкурсу на посаду директора Бюро економічної безпеки (БЕБ), попри чіткі вимоги закону та зобовʼязання перед партнерами. Закон зобов’язує Кабмін призначити кандидата, поданого конкурсною комісією. Натомість Уряд зробив власний висновок з повідомлень СБУ та рекомендував комісії подати заново до двох кандидатів. Така поведінка влади суперечить міжнародним зобов’язанням України та ставить під загрозу отримання $5 млрд допомоги.
У червні відбулись фінальні етапи конкурсу, які провладні представники комісії та СБУ неодноразово намагались зірвати. Дедлайн для призначення директора був встановлений партнерами до 1 липня. Комісія все ж встигла вибрати переможця, ним став керівник підрозділу детективів НАБУ Олександр Цивінський. За нього проголосували усі міжнародники, чий голос вирішальний в доборі.
Тепер влада стає відповідальною за можливу втрату $5 млрд від ЄС та МВФ через затягування та спроби зриву призначення.
Завдяки адвокації та вашій підтримці не дали нардепам проголосувати:
• Законопроєкт №12320. Ним хотіли ввести адміністративну відповідальність за публічне ототожнення адвокатів з їхніми клієнтами. Серед авторів ініціативи одіозні Григорій Мамка, Сергій Іонушас і Максим Бужанський. Така ініціатива може обмежити свободу слова й дозволити карати журналістів, які згадують адвокатів у контексті справ. Наприклад, не можна буде називати Татарова адвокатом Ахметова. Законопроєкт підтримує Національна асоціація адвокатів України, яку очолює “подруга” Медведчука Лідія Ізовітова.
• Законопроєкт №13178. Ним пропонують заблокувати розгляд справ мобілізованих обвинувачених. Авторами, так званої, “схеми Насірова” були все ті ж Іонушас, Бужанський, Мамка та Суто Мамоян. Ініціатива не набрала достатньо голосів для включення до порядку денного. Альтернативний законопроєкт №13284, підтриманий САП, передбачає зупинку справ лише для тих, хто реально служить у бойових підрозділах, і дозволяє продовжувати процес для мобілізованих у тилу.
НАБУ оголосило про підозру віцепремʼєру та міністру національної єдності Олексію Чернишову
23 червня Національне антикорупційне бюро повідомило віцепремʼєр-міністра Олексія Чернишова про підозру. За версією НАБУ і САП, Чернишов отримав хабар у вигляді знижки на нерухомість на понад 14,5 млн грн і цінний подарунок – книгу творів Григорія Сковороди вартістю $1000. Його пов’язують зі схемою незаконного заволодіння 11 га землі в Києві, організованою забудовниками Копистирою і Татаренком.
27 червня віцепремʼєру Чернишову обрали запобіжний захід у вигляді 120 млн грн застави. НАБУ також просило відсторонити Чернишова від посади, але Вищий антикорупційний суд відмовив.
Кого покарали “Серпом по рейтингу” у червні
Суть “Серпом по рейтингу”: ми у ЦПК публічно фіксуємо зашквари нардепів, а ви – можете пожертвувати на сайті проєкту невелику суму для поширення цієї інформації. Так вбиваємо рейтинг зашкварених.
У червні карали нардепів зі “Слуги Народу” за голосування за законопроєкт №13165–2, який перетворює на формальність декларації доброчесності суддів.