Міноборони пояснило, що передбачає скасування статусу «‎обмежено придатний»

Після оприлюднення закону про скасування статусу “‎обмежено придатний” Міністерство оборони України опублікувало роз’яснення про те, що чекає на військових та військовозобовʼязаних, які мають цей статус.
Джерело: пресслужба Міноборони
Деталі: 3 квітня було опубліковано підписаний президентом Володимиром Зеленським закон № 3621-IX, який, зокрема, передбачає скасування статусу “‎обмежено придатний”.
Як пояснюють у МОУ, скасування статусу “обмежено придатний” не означає автоматичного переходу до іншого статусу (придатний/непридатний).
Закон набирає чинності через місяць після опублікування, а саме 4 травня 2024 року.
Громадяни, які були визнані “обмежено придатними”, мають повторно пройти військово-лікарську комісію протягом 9 місяців після набрання чинності законом. Тобто до 4 лютого 2025 року.
Після набрання законом чинності уряд має 3 місяці на прийняття відповідних нормативно-правових актів, які визначають оновлений перелік захворювань для визначення придатності/непридатності до військової служби.
Після повторного огляду військові, які будуть визнані непридатними, – будуть звільнені з військової служби, а визнані придатними – продовжать службу.
Військовозобов’язані, визнані непридатними, виключатимуться з військового обліку, а визнані придатними – можуть проходити службу.
Валентина Романенко, «Українська правда»

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *