У ньому взяли участь майже три десятки учнівських хорів з усієї Чернівецької області, які виконали відомі твори в обробці видатного українського композитора і диригента Миколи Леонтовича. Коли вимовляємо «діти» й «Леонтович», перша асоціація – «Щедрик», знана у всьому світі різдвяна колядка.
Але Микола Дмитрович Леонтович увійшов в історію української музики не як автор одного, але відомого на ввесь світ твору, а як композитор, хоровий диригент, громадський діяч, педагог, автор численних обробок українських народних пісень. Його творча спадщина – величезна й заслуговує на тривале життя у творчості майбутніх поколінь. У цьому могли переконатися всі, хто завітав на обласне свято-конкурс хорових колективів мистецьких шкіл, присвячене 140-й річниці з дня народження Миколи Леонтовича, яке відзначалося вчора, 13 грудня. Обласне свято-конкурс хорових колективів мистецьких шкіл, присвячене 140-й річниці з дня народження Миколи Леонтовича, народилося в Учбово-методичному центрі культури Буковини. Авторка ідеї – завідувачка методичного кабінету початкових мистецьких навчальних закладів, заслужений працівник культури України Любомира Мазурик.
Кожний із 30 хорів, у якому брали участь лише учні середніх і старших класів, виконав по дві композиції. Звучали тільки твори Леонтовича.
Майже в усіх колективах було по 20 учасників. Виняток склали кілька хорів, в тому числі музичних шкіл м. Чернівців, де було 30, 37, а то й 44 учасники. Загалом у змаганнях узяло участь понад 500 дітей .
Членами журі були викладачі відділу «Хорове диригування» Чернівецького училища мистецтв ім. С. Воробкевича,
Організувати такий масштабний захід за участі дітей – досить не просто. Але як це потрібно!