Кілька наукових інститутів Німеччини перевірили кухонні губки на здатність накопичувати та поширювати бактерії, навіть патогенні, пише«Popular Science».
За словами одного з авторів дослідження,Маркуса Егерта з Університету Фуртванген, вчені зібрали губки з приватних домогосподарств німецького регіону Віллінген-Швенінген і проаналізували знайдені на них бактерії. Результат був невтішним:
«На 14 досліджуваних губках ми виявили 362 (!) види різних бактерій. На місцевому рівні щільність бактерій досягла 54 млрд на квадратний сантиметр губки: це відповідає щільності мікробів на сидінні унітазу».
5 із 10 найпоширеніших видів бактерій, знайдених на губках, класифікують як потенційні збудники: вони можуть спричиняти хвороби в людей, надто в тих, хто має слабку імунну систему – в осіб похилого віку, хворих і дітей.
Зауважте, миття губки не дуже поліпшить ситуацію. Дослідження показало, що губки, які регулярно дезінфікують, мають значні колонії двох бактерій, близьких до патогенних: Chryseobacterium hominis (спричиняють інфекційні хвороби шкіри та м’яких тканин) і Moraxella osloensis (за якими стоїть цілий букет хвороб: бронхіт, пневмонія, плеврит, ендокардит, менінгіт, кон’юнктивіт, інфекції сечовивідних шляхів, гнійний артрит тощо).
Експерти рекомендують міняти губку щотижня, особливо в чутливих до гігієни місцях: кафе чи лікарні. Це стосується й випадків, коли ви хворієте або в оселі мешкають люди похилого віку. Коли шкода просто викинути губку, її можна використовувати в менш чутливих місцях, наприклад, у саду.