Що передбачає легалізація медичного канабісу?

Аналітики пояснюють суть законопроєкту

Ухвалений нардепами законопроєкт про легалізацію медичного канабісу очікує на підпис спікера парламенту, після чого його передадуть президенту. Він важливий для пацієнтів з онкохворобами та посттравматичними стресовими розладами, оскільки розширює доступ до препаратів із вмістом медичного канабісу
Аналітики Центру спільних дій позитивно оцінюють зміни, які принесе цей закон і пояснюють, як він працюватиме.
Коли закон набере чинності, деякі сорти рослин роду коноплі можна буде використовувати в медицині й науці. Ліки на основі канабісу стануть доступними у вигляді піґулок, олій, спреїв чи пластирів. Придбати їх можна буде лише за електронним рецептом лікаря.
Закон не дозволяє рекреаційного вживання та продажу рекреаційного канабісу, який містить психоактивну речовину тетрагідроканабінол. Завдяки селекції медичний канабіс не має компонентів, які спричиняють наркотичне спʼяніння.
“Медичний канабіс не створює якогось наркотичного ефекту. Він просто заспокоює. Після того, як люди з хворобою Альцгеймера приймали медичний канабіс, їх переставало трусити, з ними можна було ввести нормальний діалог, вони могли нормально споживати їжу. У цьому випадку є маніпуляцією – ставити знак дорівнює між наркотичними засобами й ліками, які направлені на позбавлення людини болю”, – пояснює аналітикиня Оксана Заболотна.
Як і будь-які ліки, препарати з вмістом канабісу продаватимуть в аптеках за умови наявності у них відповідної ліцензії. Обіг таких лікарських засобів буде відстежуватися через маркування кожної партії та одиниці продукції штрих-кодом. Обовʼязковим буде вести облік ліків з канабісу в електронному реєстрі.
Закон дозволяє вирощувати канабіс, але лише із сертифікованого насіння й тільки для медичних цілей. Для цього потрібно отримати спеціальну ліцензію. У ній зазначатимуть сорти, які можна культивувати, характеристики, площі й адреси об’єктів та приміщень, де дозволять таку діяльність. Мінагрополітики вестиме реєстр юридичних осіб, які сіють, вирощують та переробляють коноплі для промислових цілей. Доступ до цих даних у режимі реального часу матиме також Нацполіція.
Аналітики Центру спільних дій наголошують на низці позитивних зрушень, які дасть цей закон. По-перше, це декриміналізація медичних засобів на основі канабісу для покращення стану важкохворих пацієнтів. А по-друге, ухвалення закону допоможе боротися з наркотичною організованою злочинністю, яка, попри державну заборону, поширювала наркотичні речовини, засновані на канабісі, пояснює аналітикиня Центру спільних дій Оксана Заболотна.
Як деякі політичні сили перешкоджали ухваленню законопроєкту про медичний канабіс та якою б мала бути його ідеальна редакція – розповідали аналітики Центру спільних дій у подкасті “Ок, і шо?”.
Джерело: Центр спільних дій

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *