Лося внесли до Червоної книги

Довкола лосiв цiєї осенi розгорiвся скандал: коли встановили лiмiт на вiдстрiл 160 сохатих у нинiшньому сезонi, зоозахисники вийшли на вулицi з протестами. Пiсля цього Нацiональна комiсiя з питань Червоної книги України бiльшiстю голосiв проголосувала за внесення лося до списку.  

Тепер, за процедурою, Мiнекологiї має пiдготувати вiдповiдний наказ. Коли вiн набере сили, лiмiти на вiдстрiл лося будуть скасованi.

  – Для мисливцiв лось – вигiдний трофей, – каже Олексiй Василюк, спiвробiтник вiддiлу монiторингу та охорони тваринного свiту Iнституту зоологiї iм I. Шмальгаузена НАН України. – I роги, i м’ясо цiєї тварини – дорогi. Тепер же полювати на цю тварину заборонено. За порушення заборони передбачена кримiнальна вiдповiдальнiсть. Штраф становить 20 тисяч гривень.  

 – Що вплинуло на рiшення комiсiї?   – Рiзке зменшення популяцiї лося – з 14 тисяч до 6,6 тисячi голiв за останнi роки, – констатує Василь Полуйко, заступник мiнiстра екологiї та природних ресурсiв України. – Громадськi активiсти кажуть, що офiцiйна чисельнiсть завищена. За їхнiми пiдрахунками, насправдi лосiв менше. А мисливцiв у нас – 300 тисяч.  До речi, у Польщi, наприклад, нараховується понад 20 тисяч лосiв. У Бiлорусi – у п’ять разiв бiльше, нiж в Українi.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *