На Буковині люди рятують лелек

За день до повернення зими на Буковину повернулися лелеки. Їхній політ бачили й журналісти «Версій» –просто з балкону редакції. Та батьківщина зустріла птахів суворо.

фото_лелеки_Кіцмань

По селах можна побачити цілі зграї змоклих і змерзлих бузьків. Краяни намагаються допомогти птахам, але ті остерігаються людей. Орнітологи рекомендують підгодовувати птахів м’ясом і рибою, не лякати їх. Птахи, настільки знесилені, що потребують відігрівання у приміщенні, самі дадуться в руки. Решту не треба ловити силоміць.

Повідомлення про те, що птахів підгодовують і так рятують від голодної і холодної смерті, надходять і з сусідніх Івано-Франківщини й Тернопілля. До порятунку долучаються як прості мешканці, так і МНС-ники, екологи. Голова Чернівецької ОДА М.Папієв доручив керівництву управління охорони використання та відновлення водних біоресурсів та регулювання рибальства в Чернівецькій області, а також Державному управлінню охорони навколишнього природного середовища забезпечити потрібний запас корму для птахів і організувати на спеціально відведених ділянках підгодівлю лелек.

Допомогти птахам намагалися й наші колеги-журналісти. Власкор Національного радіо Вадим Пелех одним із перших привернув увагу до пташиної проблеми. Він об’їздив околиці Чернівців, де лелеки гуртувалися у п’ятницю (Валя Кузьмін, Рогізна, заплава Прута). «У неділю їх уже не було, – повідомляє журналіст. – Місцеві мешканці підтверджують, що птахи були, але десь полетіли. зрештою, ті місця, які вони облюбували, не капітально заметені, є доступ до водойм, а отже й до харчів, які лелеки можуть собі знайти».

Як повідомила на своїй сторінці у мережі facebook головний редактор Кіцманської районної газети «Вільне життя» Ольга Кулько, «більше сотні лелек розташувалися біля рибгоспівських ставків у Кіцмані. Їх тут підгодовують дрібною рибою».

Вл.інф., фото Ольги КУЛЬКО

 

1 response on На Буковині люди рятують лелек

  1. Дуже шкода птахів. Вони живуть за законами природи, на відміну від людини. Добре, що знаходяться небайдужі люди, які прагнуть допомогти лелекам. Нещадна експлуатація людиною природи призводить до екологічного колапсу((.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *