Чернівецьким меломанам приготували новий подарунок: Кшиштофа Камінські!

Нинішнього вівторка о 17 годині розпочалася перша спільна репетиція академічного симфонічного оркестру Чернівецької обласної філармонії із нашим гостем з польської Лодзі, диригентом тамтешньої філармонії та солістом-фаготистом, людиною широкої музичної компетенції Кшиштофом Камінські.

Напередодні репетиції маестро Камінські поспілкувався з місцевими журналістами, яким він відомий як член журі конкурсу «Сурми Буковини-2016». Власне, саме тоді виникли домовленості щодо нинішнього концерту в Чернівцях.

Пан Кшиштоф справляє враження дуже скромної людини – за його принаймні всеєвропейської відомості. Єдине, від чого він втрачає зовнішню стриманість – музика. Погодився на виступ у Чернівцях, бо відчуває спорідненість свого музичного простору із музикою східноєвропейських музикантів, українських зокрема.

Дуже спокійно спілкувався із журналістами за відсутності перекладача: вислуховував запитання українською й відповідав польською. Маестро досконало володіє російською, але в нинішній ситуації нею не спілкується. Не поділяє й нинішнього загострення між Польщею й Україною через скандальний закон про «бандеризм». Утім, за його словами, така позиція багатьох польських діячів культури. «Історія має залишатися історією», – сказав п. Кшиштоф.

Але справжнє диво порозуміння в музиці ми отримали, спостерігаючи за першою зустріччю маестро Кшиштофа Камінські з оркестром: вийшов з-за куліси, пройшов на середину, традиційно привітався з першою скрипкою Павлом Чеботовим, піднявся на подіум, зробив кілька рухів пальцями, музиканти кивнули, що розуміють, узялися за інструменти – й полилася музика…

 

Нинішній концерт розпочнеться з «Canzona di Barocco» (Пісня в стилі бароко) польського композитора Генріка Чижа. У сонаті для фагота з оркестром Йоганна Ернста Гальярда партію фагота виконуватиме учень Кшиштофа Камінські Олександр Конєв. Яскраву музику Бородіна «Половецькі танці» з опери «Князь Ігор» разом із симфонічним оркестром виконуватиме камерний хор «Чернівці», музиканти якого, як сказала керівник хору Надія Селезньова, дуже раді цій фантастичній нагоді. Концерт завершиться симфонією №2 Сергія Рахманінова. За диригентським пультом – Кшиштоф Камінські, Польща!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *