Чому нові поліціянти звільняються з правоохоронних органів

Хронічна втома, низька зарплата та «змагання» за виконання планів, які в підсумку зводяться до випису штрафів за куріння в громадських місцях, ухвал за перехід проїжджої частини в недозволеному місці та рейдів по боротьбі з не пристебнутими пасками безпеки, пише видання “Вголос”. Колишній співробітник патрульної поліції Національної поліції України, Антон Мальків розповів, чому звільнився з правоохоронних органів.

Про це чоловік написав на своїй сторінці у Facebook.

Першою причиною свого звільнення екс-поліцейський назвав хронічну втому.

«Хто не знає, графік у патрульного поліцейського виглядає так: 2 денних, 2 дні вдома, 2 нічних, 2 дні вдома. Це в середньому по 13 робочих годин. І якщо з денними змінами справи йдуть звично, незважаючи на їх значно більшу насиченість подіями, то до двох нічним поспіль я так і не зміг звикнути», – зазначив він.

«Додайте сюди ще регулярні заняття зі службової підготовки, організовані, всупереч наказу 50, у вихідні дні, виходи в посилення, в честь свят або приїзду «царів», плюс необхідність бути присутнім в управлінні для вирішення інших організаційних питань», – додав Мальків.

Другою причиною свого звільнення він назвав незадовільний розмір заробітної плати.

«Коли я тільки проходив відбір, на співбесіді мені задали слушне запитання: «Що будете робити, коли через рік, обіцяні 8000 гривень, перетворяться з нормальною суми знущання?» – «Хабарі брати не буду, тому звільнюсь без вагань», – відповів тоді я і збрехав тільки про коливання. 8000 це триста доларів! В перерахунку на курс, який був при злочинній владі, це 2500 грн. Зарплата мийника на автомийці, офіціанта або шаурмена на автовокзалі», – пише Мальків.

За його словами, заробітна плата могла складати і менше 8000 гривень, якщо керівництво вирішить позбавити премії. «І цю цифру ще треба постаратися отримати, враховуючи практику керівництва – позбавлення премії в покарання за…, за що попало. Для такої складною, небезпечною, відповідальною і пов’язаної з підвищеним корупційним ризиком служби – це ганьба і дно», – підкреслив Мальків.

Третьою причиною екс-патрульний назвав вимогу на виконання планів, що в підсумку подекуди зводиться до випису штрафів за куріння в громадських місцях, ухвал за перехід проїжджої частини в недозволеному місці та рейдів по боротьбі з не пристебнутими пасками безпеки. «Плани – є! Про них говорять на командирських брифінгах, а потім гидливо, намагаючись не вживати цифри, ретранслюють особовому складу… У підсумку з’являються ухвали за перехід проїжджої частини в недозволеному місці, виписані заочно, штрафи за куріння в НЕ заборонених місцях, рейди по боротьбі з не пристебнутими ременями безпеки, протоколи в тому числі і за ст. 130 написані з свідомими порушеннями, і інші надлишки цілком тягнуть на ст. 366 Крімінального кодексу. Судова перспектива таких матеріалів зрозуміла заздалегідь, але це мало кого хвилює. Працюй на кошик і будеш молодцем!», – написав Антон Мальків.

Втім, колишній патрульний поліцейський зазначив, що незважаючи на перераховані недоліки, він пишається тим що працював у патрульній поліції. «Я вважаю появу патрульної поліції позитивною зміною в нашій країні і пишаюся тим, що мені пощастило служити Українському народові. Я не нагороджений медалями, але головне, я служив з повною самовіддачею і по-совісті, зірок з неба не ловив, не зловживав владою і не кайфував від застосування фізичної сили. Служба в поліції дуже багато чому мене навчила, в тому числі цінувати прості речі. Мені буде не вистачати, благородної психологічної втоми, фізичного виснаження в кінці зміни, змішаного з почуттям виконаного обов’язку, адреналіну, божевільною динаміки, почуття важливості, затребуваності того, чим ти зайнятий і саму головне, почуття братерського плеча», – підсумував  Антон Мальків.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *