У Чернівцях не буде аквапарку та й багато чого іншого…

Аквапарку не буде – втім, очевидно, як і кінотеатру ім. І.Миколайчука, двох басейнів і сучасного ринку на вул. Комарова. Проекти рішень влади, які призведуть саме до такого «збанкрутування» міста, оприлюднив на прес-конференції, що передувала черговій сесії міськради, керівник фракції і голова облпарторганізації «Фронту змін» Олексій Каспрук.

аква

Ескізний проект будівництва аквапарку обговорили та ухвалили на засіданні містобудівної ради ще 2007-го. Там планувалися басейни для дорослих і дітей з водними гірками, готель, ресторан, кафе, атракціони, спортзал, зал для дискотек, майданчики для відпочинку й занять спортом, паркінг. Тут хотіли також спорудити найбільший у Чернівцях нічний клуб. У січні минулого року про спорудження аквапарку до кінця 2012-го упевнено заявив голова Чернівецької ОДА Михайло Папієв.

Сьогодні ж міськвиконком рекомендував не продовжувати договір оренди земельної ділянки розміром 3 га на вул. Донбасівській – на місці колишнього пляжу на річці Прут – з київською фірмою «Глобус 2020», яка мала спорудити аквапарк у Чернівцях. І це попри те, що фірма вже вклала у будівництво кілька мільйонів гривень, заклала фундаменти, а інвестору вдалося завершити основні роботи. Забракло лише коштів на закінчення будівництва.

До порядку денного сьогоднішньої сесії міської ради внесене також питання про оголошення конкурсу на передачу в оренду кінотеатру ім. І.Миколайчука. Умови пропонуються такі, що орендар зможе використовувати приміщення на власний розсуд, про збереження кінотеатру не йдеться.  «Я переконаний, що кінотеатр імені Миколайчука має залишатися комунальним, а на ремонт приміщення в бюджеті можна знайти кошти», – заявляє депутат Каспрук.

Відкритого листа до в.о. Чернівецького міського голови В.Михайлішина з підтримкою  громадської ініціативи, спрямованої на  збереження у Чернівцях кінотеатру ім. І.Миколайчука,  і вимогою до депутатів  міськради «прислухатися до  вимог  громади, своїх виборців і прийняти справедливе й зважене рішення в інтересах нашого міста» оприлюднили нардепи від Об’єднаної опозиції Микола Федорук та Максим Бурбак.

Кошти в міському бюджеті свого часу були передбачені й на реконструкцію двох басейнів – поблизу стадіону «Буковина» та у 27-й школі. Нова ж влада, каже Олексій Каспрук,  переспрямувала їх на інші цілі: друк газети перед виборами, ремонт податкової тощо. Опозиціонери переконані, що басейни мають бути у комунальній власності, виконувати соціальне навантаження – безкоштовно навчати плаванню всіх школярів міста, відповідати вимогам федерації плавання. І робота в них має тривати цілорічно. Наразі на басейн у 27-й школі кошти не передбачені. Умови ж так званого інвестиційного конкурсу на реконструкцію басейну, на думку Каспрука, виглядають так, ніби вони створені під уже наявного інвестора, а не під потреби громади.

Те ж стосується й СП  «Ринок Буковинський». Хоча інвестор досі не виконав взятих на себе зобов’язань перед містом, на чергову сесію міської ради виноситься проект рішення «Про  надання в оренду СП «Ринок Буковинський» земельної ділянки за адресою вул. Комарова – Стасюка». Тобто орендареві, який  так і не виконав взяті на себе раніше зобов’язання, у мерії пропонують додати земельних площ.

Олексій Каспрук переконаний, що нинішня міська влада збанкрутить Чернівці.

Маріанна АНТОНЮК, «Версії»

 

8 responses on У Чернівцях не буде аквапарку та й багато чого іншого…

  1. Справа звичайна для української влади – не довести справи до логічного кінця)) Навіщо в буковинцям аквапарк, у нас же така чиста річка, просто рай влітку

  2. Вся чернівецька молодь дуже хоче, щоб відкрили аквапарк.Адже, аквапарк – це хороший активний відпочинок.

  3. Так, і не тільки молодь!!!Буковинці могли б відпочивати в рідному місті, а не в інших містах!(

  4. В нашому місті коштів на нормальні дороги нема, на притулок для тварин, а ви аквапарк хочете!

  5. Аквапарк звичайно це дуже добро для Буковини,прото такі речі треба ретельно планувати,адже вони потребуют не малих коштів.
    Звичайно за нетривалий час ці кошти покрилися б,проте для того щоб щось отримати,треба щось вкласти.

  6. Так, аквапарк це дуже добре, і було б зручно для чернівчан гарно відпочити в рідному місті,але на це потрібні кошти і не малі.

  7. Отдых 2014 – спокойный отдых на море. Во время отдыха на море в Украине мы предоставим качественные (условия проживания, отдыха и питания). У нас на базе отдыха есть 2-х, 3-х, 4-х, 6-ти местные хорошие номера. Холодная и горячая вода есть всегда. В каждом номере свой: c/у, балкон, холодильник, телевизор и спутниковое TV.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *