Ігор ГАХ, керівник Облавтодору, не виконав обіцянки – кіцманчани вийшли на трасу.

А тепер за захист людей, які перекривали дорогу в Кіцмані, міліція притягає до відповідальності голову обласної організації Народного Руху Степана Терновецького

У кількох останніх числах «Версій»повідомлялося про численні акції протесту проти поганого стану автодоріг на Буковині. Ні для кого не секрет, що буковинські дороги наразі у гіршому стані, ніж після війни.

Влада пішла у вирішенні цього питання найпростішим шляхом: співробітники міліції нині ходять селами і «виловлюють» активістів цих акцій. Уже складено 8 протоколів про адмінпорушення. 

За захист людей – під суд?

Кіцманчани вперше зібралися 2 серпня, щоби висловити протест проти поганого стану автодоріг в районі. Повідомили про це, як годиться, органи влади. Серед протестувальників був і голова облорганізації НРУ Степан Терновецький.

Очільник Облавтодору Ігор ГАХ, голова Кіцманської РДА Олег УНГУРЯН визнали тоді законність невдоволення кіцманчан і пообіцяли прилюдно, що за місяць дорогу буде відремонтовано.

2 вересня люди знову зібралися біля пам’ятника Івасюку, але начальник Облавтодору на цю зустріч не з’явився, так само як і голова РДА, надіславши замість себе заступників. Люди зрозуміли, що їх надурили – і вийшли на трасу…

Акція у Кіцмані не залишилася поодинокою, почин підхопили у Сторожинці, Дубівцях, Вашківцях… Усім протестувальникам, як і в Кіцмані, обіцяли в короткий термін чи то полагодити дорогу, чи хоча б розпочати її ремонт… А тим часом, знайшовши формальний привід – відсутність дозволу на перекриття дороги від органів влади – за справу взялися правоохоронці. Вони встановлюють активістів перекриття доріг і притягають їх до відповідальності. Станом на вечір понеділка було складено 8 протоколів про адміністративні порушення.

За кіцманську акцію тамтешній райвідділ ВС надіслав повістку і Степанові Терновецькому. Йому оголосили про притягнення до відповідальності за ст. 185-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення і передачу справи до суду. Стаття передбачає адміністративну відповідальність у вигляді попередження або накладення штрафу від 10 до 25 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (170-425 грн.).

Таким чином, влада, спровокувавши своєю бездіяльністю безлад, руками правоохоронних органів намагається покарати тих, хто є джерелом цієї влади – народ.

– За те, що відстоював законні права громадян, міліція притягає мене до відповідальності! Я є патріот своєї держави і буду захищати свій народ від злочинців, які порушують наші права, гарантовані Конституцією, – звертається до людей Степан Терновецький. – Влада намагається залякати громадян, які виходять на дороги та перекривають рух. Влада наші податки пропиває, розкрадає, а ми попадаємо в ДТП, розбиваємо свої автомобілі! Втрачаємо рідних і близьких нам людей! Чому  Ігор ГАХ, начальник служби автомобільних доріг Буковини, не несе відповідальності за жахливий стан доріг у Чернівецькій області? Наші кошти розкрадаються, а влада «кришує» !!!

Міліцейський клопіт

Сектор зв’язків з громадськістю УМВС України в Чернівецькій області оприлюднив власну точку зору на події. Міліціянти наголошують не на жахливом стані трас, а на тому, що організатор акції протесту завчасно не повідомив місцеву владу про запланований захід. У міліцейському прес-релізі сказано, що 2 вересня трасу міжнародного значення «Брест-Ковель-Чернівці» перекрили мешканці трьох сіл Кіцманського району. І хоча, за словами самих правоохоронців, порушень громадського порядку під час акції не було, вкотре, за словами п.Терновецького, «ми стали свідками того, як міліція захищає та обслуговує інтереси влади, а не народу!».

Натомість редакцію цікавить ще й  таке: чи надсилала обласна ДАІ приписи Облавтодору щодо аварійного стану тих доріг, які перекривалися людьми? Якщо так, чому на них не було відповідної реакції? А коли ДАІшники не робили таких приписів, варто було б поцікавитися бездіяльністю технічного відділу цієї служби.

Хіба не більше користі дала б саме така постановка питання?!.

Дмитро ЦАРЕНКО, «Версії»

 

Від редакції:

 Інформацію про те, чому люди перекривають дороги, ми друкували у минулому числі «Версій». Нагадаємо: на капітальний ремонт і утримання доріг Чернівецька область мала отримати 55,9 млн. грн. (це без «Укравтодорівських» грошей). З обіцяного Київ виділив буковинцям трохи менше половини – 26,5 млн. грн. А проплатили тільки 10,2 млн. гривень. Їздити нашим дорогами практично неможливо.  І люди їх перекривають, щоби таким чином привернути увагу до проблеми. Одне слово, заручниками непорозуміння між центральною та крайовою владами стали рядові краяни, яких за це ще й міліція тепер карає… Чи не забагато халеп на одні й ті ж голови?           

 

5 responses on Ігор ГАХ, керівник Облавтодору, не виконав обіцянки – кіцманчани вийшли на трасу.

  1. Редакция правильно обрисовала финансовые дорожные вливания Службе автодорог области. Отсюда, законный вопрос УМНИКУ ТЕРНОВЕЦКОМУ: ЗА СЧЕТ ЧЕГО ИЛИ КОГО ИГОРЬ ГАХ ДОЛЖЕН ДЕЛАТЬ ДОРОГИ? Денег наворовать, как Терновецкий, он еще не смог, т.к. не из чего, да и не в его правилах. В силу своих возможностей, Гах за этот год сделал для Буковины больше, чем Терновецкий за свою трутневую жизнь. Я удивляюсь терпимости Гаха за упреки в его адрес, обвинения в разворовывании денег. Ведь здесь вправе судить только СУД и к нему надо обратиться за УМЫШЛЕННЫЙ и ЯВНЫЙ ОГОВОР, привлечь Терновецкого к УГОЛОВНОЙ ответственности!

  2. Терновецький завжди був громадським аферистом. Навіть зараз, він не знає -до кого він звертався. Гах не є директором Облавтодору, він не ремонтує і не будує доріг. Він є нач.Служби автодоріг області, яка тримає на балансі дороги,через неї іде фінансування підрядних організацій, що виграли тендери на дорожні роботи, прийняття цих робіт.

  3. То що ж робити з дорогами? Ремонтувати не виходить, ходитимемо пішки, почепивши взуття на ціпок?

  4. Тарновецького штрафанули тільки тому, що його можна було ідентифікувати і без документів. Насправді штрафи та інші відповідальності (як адміністративну, так і кримінальну) потрібно застосовувати до відповідальних працівників району та області за халатне відношення до своїх обов’язків, безгосподарність та бездіяльність.

  5. Сергій молодець!!!!Гаху треба менше прогинатися в Києві, а більше вимагати для області.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *