8-й окремий гірсько-штурмовий батальйон дислокується у Чернівцях – губернатор обіцянку виконав

 8-й окремий гірсько-штурмовий батальйон дислокується у Чернівцях – губернатор обіцянку виконав

«І для всіх нас це є запорукою стабільності та безпеки»

На цьому наголосив голова Чернівецької облдержадміністрації Олександр Фищук під час урочистостей з нагоди повернення із зони АТО військової частини А3029 – 8-го окремого гірсько-штурмового батальйону. Понад 300 українських військовослужбовців прибули до Чернівців після 11-ти місяців захисту України на Сході. Раніше вони дислокувалися на сусідній Івано-Франківщині. Віднині вояки розміщатимуться у відродженому військовому містечку в Садгорі.

Це логічно, бо 8-й окремий гірсько-штурмовий батальйон був сформований ще далекого травня 2014 року в Чернівцях на засадах територіальної оборони. До його складу увійшли патріотично налаштовані буковинці, які прагнули захищати свою державу від ворога. Спочатку він називався 8-им батальйоном територіальної оборони. Лише 2016-го його переформували у 8-й окремий гірсько-штурмовий батальйон 10 окремої гірсько-штурмової бригади.

«Головну роль тут відіграла зустріч у Чернівцях начальників штабів Міноборони України та Румунії, – розповів керівник виконавчої влади краю. – Коли ж зайшла мова про військове містечко №20, яке порожніє в Садгорі, я звернувся до генерала армії Віктора Муженка: «Що не кажіть а це вже готова інфраструктура на 16-ти гектарах землі. Та й узагалі, військова частина на території області – це, як правило, стабільність».

Домовленість була досягнута, і 13 березня цього року голова ОДА Олександр Фищук пообіцяв на офіційному сайті, що 8-й окремий гірсько-штурмовий батальйон дислокуватиметься в Чернівцях. Свою обіцянку він виконав.    

«А тепер мусимо спільними зусиллями до початку опалювального сезону облаштувати містечко, щоби наші доблесні вояки жили не в наметах, а у капітальних приміщеннях», – підсумував О. Фищук.

Прес-служба ОДА

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *