Петро ТОНЕНЧУК: Бізнес почався з бажання повернути додому батьків-заробітчан

Колектив “Флоріуму” на фестивалі квітів “Койкенкорф”, весна, 2019 рік

 

А нинішнього року вже виповнилося 10 років глибоцькому інтернет-магазину «Флоріум», який місцевий голова ОТГ Григорій ВАНЗУРЯК  називає гордістю громади.

– А починалося все від нашого із братом бажання повернути із заробітків своїх батьків – маму і тата, – розповідає Петро ТОНЕНЧУК. – Підкинули їм цю ідею. Тато загорівся. Тим паче, що ми із братом перед цим виїхали до Голландії – країни, що є королевою тюльпанів, і не тільки. Та оскільки мені не дали робочу візу, я теж повернувся додому, а брат залишився і став нашим постачальником квітів. 

За минулі 10 років фірма «Флоріум» не тільки міцно стала на ноги,а  й просто розквітла. Мабуть, особливість бізнесу дається взнаки. Тоненчуки – дуже позитивні люди. Мабуть, коли твоя справа приносить іншим задоволення і радість, такі ж емоції переповнюють й її творців.

Уявляєте, щодня (!) від глибоцького «Флоріуму» йдуть у середньому по цілому світові 900 посилок! Бо фірмі довіряють 500 тисяч українських садівників, а вона ж має і закордонних замовників.

Погодьтеся, навіть для одного з чернівецьких поштових відділень 900 посилок за день – це дуже солідно. А тут селище міського типу, якась там Глибока. Та повірте, зовсім не якась, а старовинне селище у 15-ти кілометрах від румунського кордону,в мальовничому

гірському урочищі Замчище. Чотири роки тому, 25 жовтня 2015 року, там створили об’єднану територіальну громада (ОТГ). І цей факт радикально змінив не тільки вигляд селища та сіл, які увійшли до ОТГ, а й їхню історію. Фірма «Флоріум» багатьох надихнула на розвиток підприємництва. Скажімо, місцеві сировари разом із членами кооперативу «Добрі газди» зібралися вже за допомоги ОТГ. І за рік-другий перетворили депресивні Михайлівку й Червону Діброву на сучасні передові села. Та й центр меду та апілікування «Мивіра» вже давно відомий за межами ОТГ. І новенька лікарня сімейної медицини не гірша за такі ж у сусідніх країнах. Так принаймні стверджують ті члени громади, які часто бувають за кордоном. До слова, ліки для хворих тут безкоштовні. Як це стало можливим, пояснив голова Глибоцької ОТГ Григорій Ванзуряк:

–  Ми стали однією з небагатьох громад, яка вирішила цілком забрати медичну сферу у своє управління. Порадилися з депутатами й вирішили: коли  урядова концепція  передбачає передачу первинної  ланки медицини до ОТГ, не варто передавати кошти на її утримання району. Краще освоїти їх самотужки. Навіщо нам входити до якихось рад, контролювати правильність проведення тендерів, коли медична сфера все одно має бути нашою? Треба забирати. І ми забрали. Освіту ми поки що  залишили району, якому сплачуємо за методичну роботу частину освітньої субвенції, а от медицину забрали цілком.

Звідки у громади на це кошти? «Реалізуємо різні проекти, відкриваємо підприємства, в усьому намагаємося знаходити креативні та інноваційні підходи, – каже Ванзуряк. – Податки ж залишаються тут у нас, на місці. Скажімо, той же інтернет-магазин «Флоріум» знаний далеко за межами не тільки Глибоцького району, а й усієї Чернівецької області та, зрештою, й України. Він торгує цибульковими рослинами. Для цього 30 його фахівців розводять квіти. Прикметно, що вчилися вони цього в Голландії, куди свого часу виїжджали на заробітки. А потім повернулися і знайшли робочі місця вдома, працюючи, так би мовити, за спеціальністю й використовуючи набуті знання».

Як розповів Петро Тоненчук, у них тільки на телефонах «сидять», залежно від сезону, від 12 до 16 осіб. Та й від сайту «Флоріум» око радіє. Там усе, що хочеш купити, можна побачити. А хочеш помацати, як справжній українець, – приїжджай на місце. Ба, більше, на їхньому сайті https://florium.ua/ не тільки знайдете каталоги кімнатних та садових квітів, а й за бажання отримаєте консультацію. Одне слово, європейська якість за українськими цінами.   

Найбільше квітів, насіння тощо глибоцький «Флоріум»  отримує  з Європи, та інколи співпрацює  навіть з Китаєм та Японією. Відповідно й розсилає замовлення посилками теж по всьому світові. Дізналася, що посадковий матеріал гарних кімнатних квітів у них можна придбати за 4,55 грн. «І ми відповідаємо за якість кожної квітки, кожного саджанця, кожної цибулини та бульбочки, – наголошував Петро Вікторович. – Тут мені за приклад правлять голландські підприємці. Я знайомий з однією родиною, в якій уже 6-те покоління вирощує та продає квіти. Їхня історія сімейного бізнесу нараховує 170 років! Родина Тоненчуків відсвяткувала поки що тільки перше десятиліття своєї справи. Та маю мрію, що цим будуть займатися і мої діти, і мої онуки».

Значний чинник успіхів Глибоцької громади її голова вбачає у співпраці з Європейським Союзом: «Показово, що нашу громаду вже відвідали посли 4-х європейських країн – Австрії, Норвегії, Нідердландів, Польщі», – з гордістю підсумував Григорій Ванзуряк.

Людмила ЧЕРЕДАРИК, «Версії»

 

 

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *