Не “шоколад”, а “солодкий батончик” або “глазурована цукерка”: стандарти ЄС на вироби з какао

Відтепер у нас – стандарти ЄС на вироби з какао

Із 1 січня в Україні почали діяти нові вимоги до виробів з какао та шоколаду, що мають забезпечити дотримання європейських стандартів в галузі безпечності та якості продуктів харчування. Про це повідомляє Представництво ЄС в Україні на своїй сторінці у Facebook, пише Європейська правда.

Відповідно до європейських вимог, шоколадом може називатися лише той продукт, який містить не менше ніж 35% загальної кількості какао-продуктів. У молочному шоколаді має бути понад 25% какао-продуктів та не менше ніж 14% молочних продуктів. Білий шоколад має містити не менше ніж 20% какао-масла та понад 14% молочних продуктів.

“На відміну від вимог національного стандарту України (ДСТУ), який є добровільним, європейські вимоги є обов’язковими для виконання”, – підкреслюють в представництві. У разі невідповідності продукту європейським вимогам, він не зможе називатись “шоколадом” або “шоколадним”, а матиме назву “солодкий батончик” або “глазурована цукерка”.

Україна досить активно експортує шоколад та вироби з нього до країн ЄС. Лише за січень-жовтень 2017 року збільшився експорт на 35%, порівняно з 2016 роком, та становив $25,3 млн.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *