Електрики достатньо, та все ж варто економити

Як підрив Каховської ГЕС вплинув на енергосистему України

Акт екоциду – підрив росіянами Каховської гідроелектростанції – безперечно завдасть українській екології та аграрній галузі масштабних збитків. Постраждає і енергетика – попри те, що Каховська ГЕС не працює на енергосистему України із жовтня минулого року. В Міненерго, у зв’язку із катастрофою на ГЕС вже закликають українців економити світло. Більше про наслідки російського теракту на Каховській ГЕС для української енергетики – у матеріалі Центру громадського моніторингу та контролю.   

                         Вплив на українську енергосистему – незначний

Каховська ГЕС була однією із десяти існуючих в Україні гідроелектростанцій. Попри їхню на перший погляд масштабність, вони давали невеликий відсоток електрики у нашу енергосистему. Протягом останнього року – лише 7–8%. Торік, після початку російських ракетних атак, енергетики відімкнули Каховську ГЕС від системи. Тож, підрив станції напряму не вплине на обсяги електрики в країні – стверджують в Укргідроенерго.

                       Порушили баланс у регіоні

Попри те, що ГЕС була відімкнена від  української енергосистеми, її знищення порушило енергетичний баланс регіону. Приміром, кілька ТЕС у Херсоні можуть мати проблеми у роботі через нестачу води. Про це заявив міністр енергетики Герман Галущенко.

Також Укргідроенерго переглянуло режими роботи інших ГЕС.

Нині, кажуть в Міненерго, електрики в країні вдосталь, однак, принагідно просять обмежити споживання у пікові години.

                      Більше негативних наслідків у майбутньому

Масштабніші негативні наслідки для енергосистеми – ще попереду. За словами голови «Укренерго» Володимира Кудрицького, після деокупації південних регіонів, підрив дамби ускладнюватиме запуск низки енергооб’єктів. Приміром, Запорізької АЕС, Запорізької ТЕС, тощо.

«Тому, безумовно, цей терористичний акт, який призвів до гуманітарної і екологічної катастрофи, також тягне за собою тяжкі наслідки для енергетики у довгостроковій перспективі», – зауважив Кудрицький.

Центр громадського моніторингу та контролю

 

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *