І підчас війни Україна традиційно найбільше імпортує фруктів та риби

За даними Державної митної служби, у січні-серпні 2022 року в Україну було ввезено агропродукції на 3977 млн дол. США. Це на 22 % менше, ніж за 8 місяців минулого року, поінформував старший науковий співробітник відділу економіки аграрного виробництва та міжнародної інтеграції Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки», д.е.н. Богдан Духницький.

За його словами, основними постачальниками агропродовольчої продукції до України, як і зазвичай, виступають держави Європейського Союзу. Обсяги імпортних поставок з цього регіону склали 2176 млн дол. США, тобто майже 55 % закупівель.

У країнах Азії наша держава закупила харчів на $754 млн (19 %), у країнах Латинської Америки – на суму $256 млн (6 %), та з Африки – на $148 млн  (4 %).

Поставки з цих чотирьох регіонів покривають понад 4/5 всього вітчизняного імпорту продукції агропромислового комплексу.

Рейтинг основних постачальників продовольства в Україну звично очолює Польща ($590 млн). До топ-10 цього переліку увійшли Туреччина ($339 млн), Німеччина ($294 млн), Італія ($226  млн), Нідерланди ($185 млн), Франція ($166 млн), Норвегія ($131 млн), Сполучені Штати Америки ($121 млн), Китай ($118 млн) та Іспанія ($111 млн).

Товарна структура імпорту продовольчої продукції в Україну вже кілька років поспіль залишається без суттєвих змін. У нинішньому році зростання вартості закупівель фіксується лише щодо овочів та залишків переробної промисловості, зауважив експерт.

Найбільша частка закупівель зарубіжних продуктів харчування припадає на плоди та ягоди. Імпорт продукції цієї групи продуктів за 8 місяців поточного року склав 398 млн дол. США.

Серед товарів – лідерів за обсягами закупівель – традиційно риба та морепродукти. Їх імпорт за січень-серпень 2022 року склав $362 млн.

Насіння і плодів олійних, переважно соняшнику для сівби, за січень-серпень 2022 року імпортували на $264 млн.

Значно – на понад 40 % – збільшилась вартість закупівлі овочів. За цей період вона склала 263 млн дол. США.

Алкогольних і безалкогольних напоїв з початку року імпортували на $261 млн, а тютюнових виробів – на $227 млн.

Сукупно ці продукти утворюють 57 % вартості вітчизняного імпорту сільгосппродукції, підсумував Богдан Духницький.

###

Національний науковий центр «Інститут аграрної економіки» заснований у 1956 році в м. Київ як науковий центр з розробки економічних основ формування і здійснення аграрної політики в Україні, актуальних проблем теорії і практики розвитку агропромислового комплексу, організації впровадження у виробництво досягнень економічної науки, здійснення координації досліджень та підготовки наукових кадрів.

Указом Президента України від 12 січня 2004 року № 48 Інституту надано статус національного наукового центру.

Головним завданням Інституту є розробка економічних основ формування аграрної політики в Україні, проведення дослідження актуальних проблем розвитку агропромислового комплексу, організація впровадження у виробництво досягнень аграрної науки, здійснення координації досліджень та підготовка кадрів.

 

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *