Як правильно зустріти Щедрий вечір і Старий Новий рік

 

Щедрий вечір 13 січня дуже схожий на Святвечір перед Різдвом.

Святкують його в країнах, де православна церква не перейшла на введене в Європі в XVI столітті нове літочислення. Зокрема, в Росії, Білорусі, Молдові, Грузії та Вірменії. Таким чином, в сучасність увійшло поняття “старого” і “нового” стилю.

Старий Новий рік і Щедрий вечір: традиції і обряди

Щедрий вечір 13 січня дуже схожий на Святвечір перед Різдвом. Однак страви готують вже не пісні: на столі повинні бути ковбаси, м’ясо, сало, пироги, вареники, млинці.

За святковою вечерею повинна зібратися вся родина. Попросіть один в одного прощення і побажайте щастя і достатку в новому році.

Вранці 14 січня в Україні прийнято засівати. Згідно з цим ритуалом на Старий Новий рік хлопчики і молоді хлопці наповнюють свої кишені зерном. Засівають спочатку в своєму будинку. Потім в будинках хресних батьків, родичів і сусідів. При цьому бажають здоров’я, достатку і врожаю в новому році. Перший посівальник на Новий Рік приносить в дім щастя. За народним віруванням, дівчата щастя не приносять – тільки хлопці, а тому і засівати дівчатам не годиться.

Чого не можна робити на Старий Новий рік і Щедрий вечір

  • У давнину українці вважали, що в цей день не слід вимовляти слово “тринадцять”, а також вважати дрібні монети, адже це принесе сльози на весь рік.
  • Не можна давати гроші колядникам – з ними можна віддати благополуччя в домі;
  • Не можна ображатися і бути злопам’ятним, а також сваритися;
  • У Старий Новий рік не можна давати в борг, інакше весь рік ви будете боржником;
  • Існує традиція, що в перший день Старого Нового Року в будинок першим обов’язково повинен увійти чоловік, тому засівати ходять тільки хлопці. А жінки в цей день ходили в гості;
  • Також українці вважали, що свято не варто зустрічати в темному, старому або брудному одязі;
  • Не варто виносити в цей вечір сміття.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.