🇺🇦🚀З Днем працівників ракетно-космічної галузі України! З Всесвітнім Днем польоту людини у космос! Круглий стіл у Чернівцях…

🇺🇦🚀З Днем працівників ракетно-космічної галузі України! З Всесвітнім Днем польоту людини у космос!
Сьогодні, в умовах воєнної агресії, саме від результатів самовідданої праці багатьох тисяч фахівців, десятків трудових колективів, які роблять все від них залежне в ім’я прогресу космічної галузі, залежить майбутня перемога над ворогом.
11 квітня 2025-го напередодні Міжнародного дня польоту людини в космос відбувся онлайн-круглий стіл на тему «Україна в космосі: спадщина, виклики, перспективи». Подія стала яскравою платформою для діалогу між поколіннями, об’єднала учнівську молодь, педагогів, науковців, ентузіастів, усіх, хто мріє про зорі та вірить у майбутнє української космонавтики.

Співорганізатори:
— Буковинська Мала академія наук учнівської молоді,
— Національний центр аерокосмічної освіти молоді ім. О.М. Макарова (м. Дніпро),
— Чернівецький міський центр юних техніків ім. Л.К. Каденюка.

Модератор зустрічі: Сергій Кізіма, керівник Буковинської Малої академії наук учнівської молоді.
12 квітня 1961 року людство зробило неймовірний крок — Юрій Гагарін здійснив перший у світі політ у космос. І цей політ — прорив, який назавжди змінив сприйняття Всесвіту. Але цей успіх був неможливим без Сергія Павловича Корольова — головного конструктора, уродженця України, який очолив радянську космічну програму. Саме він став «архітектором» перших кроків людства до зірок.

С.П. Корольов не лише започаткував космічну еру, а й передав естафету інженерам, науковцям, мрійникам. Його українське коріння – це ланка в тій великій спадщині, яка сьогодні є частиною національної гордості.
Національний центр аерокосмічної освіти молоді України – єдина організація в Україні, яка займається широкою та плідною пропагандою досліджень з космонавтики та залученням молоді до виконання завдань загальнодержавної цільової науково-технічної програми України. Марина Килимник, начальник навчально-методичного відділу НЦАОМ ім. О.М. Макарова та Людмила Вахрушева – завідувач навчального сектору навчально-методичного відділу НЦАОМ розповіли про аерокосмічну освіту? ціліснe та системнe формe навчання та виховання дітей і молоді з метою зацікавленості здобувачів освіти до поглибленого вивчення космічного простору, передачі їм знань про космонавтику й авіацію, профорієнтація та підготовка фахівців для аерокосмічної галузі.
Про символіку першого польоту людини в космос і його значення для людства розповів Віталій Яценко, директор Чернівецького міського центру юних техніків імені Леоніда Каденюка, кандидат фізико-математичних наук. «Політ Юрія Гагаріна став не просто проривом у науці — це був виклик і відповідь у великому суперництві між СРСР та США. Космос став ареною надій, амбіцій і людської віри в неможливе», — зазначив Віталій Яценко. «Кожна велика мрія — реальна. Якщо вірити, прагнути, йти до неї. Леонід Каденюк, ім’я якого носить наш Центр, — це живе підтвердження. Його дитяча мрія — полетіти в космос — здійснилася. І надихає сьогоднішнє покоління школярів не зраджувати своїх мрій».
З сайту United Nations Office for Outer Space Affairs /Управління ООН з питань космічного простору/

Присутні на зустрічі привітали із 80-річним ювілеєм Едуарда Івановича Кузнєцова — почесного громадянина Чернівців, науковця і людину, яка також відкривала Україні шлях до зірок.Підготовка польоту Леоніда Каденюка, міжнародні проєкти «Морський старт» і «Дніпро», формування першої космічної програми незалежної України — лише частина його багаторічної праці, яка змінила наш простір і час. Многая літа!

До обговорення приєдналися Анастасія Костюкова, вчитель інформатики гімназії №14, Фаїна Коблянська, вчитель фізики і астрономії Чернівецького ліцею №22, Тетяна Спориніна, вчитель інформатики ліцею №11, Світлана Мурзенко, заступник директора з навчально-виховної роботи Чернівецького центру юних техніків ім. Л. К. Каденюка . Захід об’єднав учнівську молодь, педагогів та всіх небайдужих до теми розвитку космічної галузі в Україні. Учасники зустрічі обговорили історію української космічної спадщини, сучасних викликів та перспектив розвитку.

Цікавим доповненням круглого столу стали думки і враження юних учасників, які щиро поділилися своїм натхненням і мріями. Це Матвій Климюк, учень 7 класу ліцею №1 (м. Чернівці), Богдан Яровий із Дніпра, якому 14 років, а також Ліза, 10-річна школярка. Ліза ще й мріє полетіти на Марс. Вони розповіли, що їх захоплює астрономія — тому що це світ, сповнений таємниць і відкриттів. «Астрономія — це завжди щось нове і незвідане. Там немає меж. Кожен новий факт про Всесвіт — це диво!» — зазначили юні дослідники. І це — найкращий доказ того, що спадкоємність поколінь, захоплених небом, продовжується. Саме ці юні дослідники колись, можливо, створять нові ракети, відкриють нові світи, або просто — збережуть любов до неба й науки у серці. Наступна важлива і спільна подія – 3 травня 2025: День астрономії. День астрономії – це щорічний захід у різних країнах, який має на меті забезпечити засіб взаємодії між широким загалом та різними ентузіастами, групами та професіоналами астрономії.

12 квітня — це не лише історичний старт першого пілотованого польоту в космос, а й символ прагнення людства розширювати межі знань, відкривати нові горизонти, ставити сміливі питання й знаходити на них відповіді. З Днем працівників ракетно-космічної галузі України! Бажаємо всім ясного неба — в усіх сенсах. Нехай мир в Україні стане основою для подальшого розвитку наукових ініціатив, міжнародної співпраці й високих досягнень у галузі вивчення космосу.

Дякуємо ЗСУ за можливість вчитися і працювати.

Більше інформації з заходу за посиланням – КРУГЛИЙ СТІЛ «УКРАЇНА В КОСМОСІ: СПАДЩИНА, ВИКЛИКИ, ПЕРСПЕКТИВИ»

©Тетяна Спориніна, член правління Чернівецького міського центру УМАКО «Сузiр’я», фото автора

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *