Українців стало майже на чверть менше або Ще раз про країну мігрантів

І сталося це за останні 20 років незалежності. А 14 років тому виїхала до Риму на заробітки й моя сестра. Саме цими днями вона прилетіла до Чернівців і – вжахнулася. Найперше – цінам, відтак незахищеності та безправності людей. А ще – товару в магазинах, де, практично,нічого немає від українського виробника. За її словами, в Італії люди платять дорожче, але купують суто італійське. Бо це не тільки патріотично, а й престижно.

До речі, сьогодні працюють за кордоном, за даними Всесвітнього банку, 6,6 млн. українців. Через це працездатне населення скоротилось на 39% (!). Наслідки не забарилися. Разом із падінням рівня народжуваності та зростанням смертності це викликало скорочення населення України майже на чверть. І райдужні перспективи поки що нам, на жаль, не світять.

За даними опитування Центру соціальних досліджень «Софія», третина українців за сприятливих обставин воліла б виїхати до інших країн на постійне місце проживання. Найвище значення цього показника спостерігається серед молоді 18-29 років. Бо більша частина юнаків і дівчат (50,4%) готова їхати за межі держави у пошуках роботи та кращого життя. Прив’язаність українців до рідної землі поступається бажанню шукати більш гідних умов для існування. І все ж близько 18% респондентів вважають Україну найкращою країною у світі. Утім, приблизно стільки ж респондентів шкодують, що їм довелося народитися тут. При цьому більше половини опитаних (51,2%) заявили, що за останній рік стикалися з тими чи іншими порушеннями своїх законних прав.

Якщо молодь буде втілювати свої еміграційні настрої, а вона, як відомо, належить до найбільш активних прошарків населення, держава зіткнеться з серйозним дефіцитом робочої сили. А це означатиме і серйозний дефіцит бюджету через скорочення обсягу надходження податків.

Додамо стрімке зростання середнього віку населення, й отримаємо ідеальний сценарій фінансової кризи, подібної до тієї, що спіткали Грецію, Ірландію, Португалію. Єдина різниця може полягати у тому, що згадані країни змогли втриматися на плаву завдяки підтримці світових фінансових донорів. Якщо ж подібне трапиться в Україні, немає жодних гарантій, що головний банк Євросоюзу прийде нам на допомогу, адже немає рецепту на те, як рятувати людей, коли влада отримує гроші МВФ…

А про те, чому українцям не доводиться очікувати на зростання доброботу – наступного разу.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Думок на тему “Українців стало майже на чверть менше або Ще раз про країну мігрантів”