Театр юних чернівчан: У Харкові відчували себе іноземцями

24-27 березня 14 вихованців Театру юних чернівчан під керівництвом Інни та Івана Даніліних змагалися ще з вісьмома подібними колективами на Всеукраїнському відкритому фестивалі дитячих театрів «Маски Мельпомени» у харківському Палаці дитячої та юнацької творчості.

100_4559


Для «юних чернівчан» нинішні «Маски Мельпомени» – вже другі. Перша поїздка була, так би мовити, вимушеною: на підтвердження звання зразкового театру. Презентували тоді виставу за твором Ольги Кобилянської «Меланхолійний вальс» і навіть повернулися з дипломами фестивалю.

Цього разу довелося їхати власним (батьківським!) коштом, бо міська рада не виділила грошей на поїздку. Однак хороші люди виділили 1200 доларів спонсорської допомоги. За  участь у фестивалі за кожного слід заплатити 980 грн, а ще дорога – 300 грн.
Прикметно, що від Західної України приїхали актори лише з нашого міста. Як підкреслює керівник театру, всі постановки були російською мовою: – У Харкові відчували себе іноземцями: лише наша вистава була українською.

Вже після виступу інші учасники хвалили за те, виступаємо рідною мовою.
«Юний чернівчанин» Влад Барінов: – Загалом ми задоволені поїздкою. Участь у таких фестивалях завжди є корисною. Ми не лише показували власні напрацювання, але й вчилися на помилках інших. Спектаклі всі різні – й кожен цікавий. Відзначив для себе кілька нових ідей. Напевно, найголовніше, це спілкування, обмін досвідом. Тут усе видно, як на долоні. Зростає бажання грати краще. Ми затоваришували з акторами з інших міст, що теж радує. Проводилися майстер-класи, розважальна програма включала в себе басейн та цікаві ігри. Хотів би поїхати ще.

Інна Даніліна: – Фестиваль є пізнавальним для наших вихованців. Адже в поїздці головне – спілкування та обмін досвідом. Ми затоваришували з киянами ще минулого разу, тож були дуже раді побачитися знову. Це наші друзі.
Після подібної поїздки завжди є стимул зростати в акторській майстерності. Відтак активно готуємося до нових висот. Вихованці середньої групи працюють над виставою за циклом дитячих оповідань Рєєти Неємелії «Скарби лісових ельфів» А молодші пристосовують до сцени «Пригоди в лісовій школі» Всеволода Нестайка. І старша група має в роботі виставу –  це «Тринадцята зірка» за В. Ольшанським.

Олена ДОРОШ, «Юнпрес»

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *