Президенти – різні, привітання – ті ж!

Ніколи не перестану дивуватися одному із найпарадоксальніших свят – 8 Березня! Жінок вітають з тим, що вони… жінки.

З’єднався сперматозоїд з яйцеклітиною, народилася дівчинка – чим не привід щороку вітати її з цим? І не просто вітати, а влаштовувати цілий перфоманс: побільше банальних побажань, тонни зірваних підсніжників, занесених, до речі, до Червоної книги і, звичайно ж, привітання президента. Так от, щодо останнього…

Пригадую, як 2008 року після 8-ого Березня українські науковиці та журналістки звернулися до Президента В. Ющенка з відкритим листом, у якому йшлося про його некоректне ставлення до цього свята.

Цитую: «Ви – Президент держави, а ми – громадяни України. Тому й воліли б, щоби Ваше вітальне слово віддзеркалювало турботу глави держави про проблеми жіноцтва, а не суто чоловіче замилування вродою та суто чоловічу вдячність за любов. Замість сердечних зізнань у «найніжніших почуттях» ми воліли б почути від гаранта Конституції запевнення про неухильне виконання ст. 24 Основного Закону та заклопотаність дотриманням чинного (підписаного Вами ж) Закону України «Про забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків» на усіх рівнях. Ми воліли б довідатися про Вашу стурбованість проблемами гендерної дискримінації в Україні та про Ваші наміри щодо заходів з подолання сімейного насильства, торгівлі людьми, дискримінації на ринку праці та інших проявів порушення прав жінок у нашій країні…»

Як на мене, зауваження досить слушні. Цього листа можна прочитати у багатьох інтернет-виданнях, газетах та журналах. Та, на жаль, нічого не змінилося…

«Ми любимо Вас. Ми зачаровані Вами, дорогі жінки. Ми шануємо Вас…» – і так далі… У такому дусі складене й цьогорічне вітання Президента В. Януковича з 8-м Березня!

Неможливо відучити навіть найвищих посадовців від таких тривіальних «цьомків-любків». А «берегині домашнього вогнища» та «найкрасивіша стать» так і не почули жодного слова про те, що справді турбує…

Емма АНТОНЮК, «Версії»

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.