Поліція викрила шахраїв, які з допомогою ШІ оформлювали кредити на українців

Про це розповіли у Національній поліції України. «Оборудку організувала 33-річна жінка, котра під час повномасштабного вторгнення виїхала до Польщі. До злочинної діяльності залучила колишнього чоловіка та знайомого з Миколаєва», – розповіли у поліції.
Зазначається, що фігурантка отримувала з невстановлених джерел персональні дані користувачів онлайн-банкінгу — фінансові номери мобільних телефонів, паролі та коди авторизації.
Як розповіли у НПУ, отриману інформацію вона передавала іншим учасникам групи, які здійснювали несанкціоновані входи до мобільних застосунків українських банків, а далі — у «Дію» через систему авторизації BankID.
«Отримавши доступ до електронних кабінетів громадян, зловмисники завантажували цифрові документи користувачів, після чого організаторка виготовляла короткі підроблені відео з використанням технології DeepFake — накладаючи обличчя потерпілих на власне. Ці фейкові відео використовувалися для проходження автоматичної фото-верифікації у банківських онлайн-системах», – пояснили в установі.
Довідково: DeepFake – це методика синтезу зображення людини, яка базується на штучному інтелекті

Джерело: Укрінформ

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *