Перевірка Пентагону виявила проблеми з обліком 40 тис. одиниць зброї, яку передали Україні з 2014 року

Звіт генерального інспектора Міністерства оборони США виявив, що відомство не змогло оперативно або повною мірою прозвітувати про майже 40 тис. одиниць зброї, які призначались для допомоги Україні, починаючи від 2014 року.
Як ідеться в матеріалі The New York Times, порушення щодо обліку охоплюють озброєння загальною вартістю понад $1 млрд, серед якого – переносні ракетні комплекси, безпілотники-камікадзе й прилади нічного бачення. При цьому не уточнюється, яка частка зброї не була належним чином облікована до повномасштабного вторгнення РФ у 2022 році, передає Європейська правда.
Обсяг військової допомоги Україні, у звітуванні про яку генінспектор Пентагону виявив порушення, становить приблизно 2% від загальної суми в $50 млрд, яку Україна отримала від США з 2014 року, більшість – після 2022 року.
Звіт вказує, що кількість переданої Україні зброї, яка не була врахована у звітності, “може підвищити ризик її крадіжки або використання не за призначенням”, що несе ризик потрапляння американських технологій не в ті руки.
Водночас генінспектор Пентагону не наводить відповідних фактів, позаяк це “виходило за межі нашої оцінки”.
Представник Міністерства оборони США у відповіді на проєкт звіту в листопаді 2023 року вказував, що забезпечити всі необхідні процедури обліку “не видається практичним у динамічному й ворожому середовищі воєнного часу”.
“Обмежений персонал Міністерства оборони США в Україні не в змозі провести фізичну інвентаризацію, навіть якщо доступ буде необмеженим”, – йшлось у коментарі, доданого до звіту генінспектора Пентагону.
Галина Ялівець Джерело: https://biz.censor.net/n3467127

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *