Отримав іноземні доходи – задекларуй

ДПА в Чернівецькій області нагадує, що громадяни України, які торік отримали іноземні доходи, повинні подати до податкових органів за місцем проживання декларації про доходи. Сума такого доходу включається до складу загального річного оподатковуваного доходу громадянина, тобто оподатковується податком з доходів фізичних осіб за ставкою 15 відсотків.

Якщо громадянин при отриманні іноземних доходів сплатив податки в країні, де їх отримував, згідно з нормами міжнародних договорів, згода на обов’язковість яких надана Верховною Радою України, такий громадянин може зменшити суму річного податкового зобов’язання на суму податків, сплачених за кордоном. Він визначає суму такого зменшення при заповненні річної податкової декларації.

Не підлягають зарахуванню у зменшення суми річного податкового зобов’язання платника податку такі податки:

а) податки на капітал (приріст капіталу), податки на майно;
б) поштові податки;
в) податки на реалізацію (продаж), інші непрямі податки, незалежно від того, чи підпадають вони під категорію прибуткових податків або вважаються окремими податками згідно з законодавством іноземних держав.

Для отримання права на зменшення суми податкового зобов’язання на суму податку, сплаченого за межами України, громадянин повинен отримати від державного органу країни, в якій сплачено податок, довідку про суму стягнутого податку, а також про базу його нарахування. Така довідка має бути легалізована консульською установою України у відповідній країні.

У випадку перевищення суми податку, сплаченого громадянином України за кордоном над сумою податку, розрахованого на Україні (від загального річного оподатковуваного доходу з урахуванням суми отриманого іноземного доходу), сума перевищення не повертається.

Граничний термін подання декларації закінчується 31 березня.

Відділ масово – роз’яснювальної роботи та звернень громадян ДПА в Чернівецькій області

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *