Особливості оподаткування доходів фізичних осіб у Податковому кодексі України

Ставки податку

В Податковому кодексі України відповідно п. 167.1 Розділу ІУ «Податок на доходи фізичних осіб» введено прогресивну ставку податку з доходів фізичних осіб. Так якщо розмір доходу менший або дорівнює десяти кратному розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного податкового року сума оподатковуваного доходу складає 15 % від суми оподатковуваного доходу.

У разі якщо сума оподатковуваного доходу перевищує десятикратний розмір мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного податкового року то сума такого перевищення оподатковується за ставкою 17 %.

Оподаткування виграшів та призів

Відповідно до ст.167.п.3 Розділу ІУ «Податок на доходи фізичних осіб» виграші та призи оподатковуються за подвійною ставкою яка складає 30 % від доходів нарахованих як виграш чи приз на користь резидентів або нерезидентів України. Це не стосується виграшів у державній та недержавній грошовій лотереї та виграшу гравця (учасника), отриманого від організатора азартної гри.

Утримувати податок повинен податковий агент під час нарахування доходу у вигляді призів (виграшів). При чому, нараховуючи дохід від виграшу в лотерею або іншого розіграшу, що передбачають попереднє придбання платником податку права на участь у них, до уваги не братимуть витрати платника податку у зв’язку з отриманням такого доходу.

Оподаткування спадщини

Ставка податку на успадкування спадщини залежить від ступеня спорідненості членів сім’ї. Так згідно ст. 174 п.2.1. Податкового кодексу України за нульовою ставкою оподатковується:
вартість власності, що успадковується членами сім’ї спадкодавця першого ступеня споріднення до яких відносяться батьки, чоловік або дружина, діти, у тому числі усиновлені;

– вартість власності, що успадковується дитиною-інвалідом, не залежно від ступеня споріднення

– грошові заощадження, поміщені до 2 січня 1992 року в установи Ощадного банку СРСР та державного страхування СРСР, що діяли на території України, а також у державні цінні папери (облігації Державної цільової безпроцентної позики 1990 року, облігації Державної внутрішньої виграшної позики 1982 року, державні казначейські зобов’язання СРСР, сертифікати Ощадного банку СРСР) та грошові заощадження громадян України, поміщені в установи Ощадного банку України та колишнього Укрдержстраху протягом 1992-1994 років, погашення яких не відбулося, що успадковуються будь-яким спадкоємцем.

Відділ масово-роз’яснювальної роботи та звернень громадян ДПА в Чернівецькій області

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *