Особливості виплати пенсії працюючим пенсіонерам у 2016 році

Законом України № 911 від 24 грудня 2015 року «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» внесено зміни до низки законів України з приводу особливого порядку виплати пенсії та щомісячного довічного грошового утримання пенсіонерам, які працюють. Від 1 січня 2016 року особам, які працюють на посадах та на умовах, визначених окремими спеціальними законами, зокрема, «Про державну службу», «Про прокуратуру», «Про судоустрій і статус суддів», «Про службу в органах місцевого самоврядування», пенсія за період роботи на таких посадах не виплачується.

Пенсіонери, які працюють на інших посадах або роботах, одержують пенсію в розмірі 85 відсотків. При цьому, сума пенсії до виплати не може бути меншою 150 відсотків прожиткового мінімуму, встановленого для осіб, які втратили працездатність. На даний час це становить 1611 грн. (1074 грн. х 150%).

Обмеження з приводу виплати пенсії та щомісячного довічного грошового утримання не застосовуються до інвалідів I та II груп, інвалідів війни III групи та учасників бойових дій, а також осіб, на яких поширюється дія п. 1 ст. 10 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту».

Не застосовуються обмеження щодо виплати пенсії та щомісячного довічного грошового утримання протягом особливого періоду, до якого віднесено проведення АТО на Сході України, до осіб, які проходять військову службу або перебувають на посадах у Міністерстві оборони України, Головному управлінні розвідки Міністерства оборони України, Міністерстві внутрішніх справ України, Апараті Ради національної безпеки і оборони України, Державній спеціальній службі транспорту, Службі безпеки України, Службі зовнішньої розвідки України, Державній прикордонній службі України, Управлінні державної охорони України, Державній пенітенціарній службі України, Державній службі України з надзвичайних ситуацій, Державній службі спеціального зв’язку та захисту інформації України, Національній гвардії України, органах військової прокуратури або беруть участь в АТО, здійсненні заходів із забезпечення правопорядку на державному кордоні, відбитті збройного нападу на об’єкти, що охороняються військовослужбовцями, звільненні цих об’єктів у разі захоплення, відбитті спроб насильницького заволодіння зброєю, бойовою та іншою технікою.

О. БОЙКО, головний спеціаліст відділу контролю правильності призначення пенсій на спеціальних умовах ГУ ПФУ в Чернівецькій області

 

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *