Такої реакції глядачів у Залі органної та камерної музики Чернівецької обласної філармонії імені Д.Гнатюка, мабуть, не було давно. Ба більше, у багатьох під час концерту одеської органістки Олени Удрас та Академічного камерного оркестру «Caprricio» під орудою народного артиста Павла Чеботова з очей мимоволі текли сльози. Музика, хто б і що не казав, творить чудеса.
Представляти чернівчанам Павла Чеботова та його камерний просто нема потреби. Неймовірний колектив «Caprricio» вже давно став улюбленцем буковинських прихильників класичної музики. Та й Олена Удрас не вперше у столиці Буковини. Однак про те, що заслужена діячка естрадного мистецтва, композиторка є ще й Почесною членкинею Американської Гільдії Органістів, знають не всі. Незмінна художня керівниця Міжнародного фестивалю органної музики «ODESSA MUSIC FEST», викладачка Одеської Національної музичної академії пані Удрас є авторкою органних творів – «Пасхальний триптих», «Пісня дельфіна», «Над гірськими вершинами», «Дорога» та ін. Авторка музики до фільму «Поза грою» є ще й блискучою аранжувальницею для органу численних всесвітньовідомих мюзиклів, серед яких – «Моя чарівна леді», «Ісус Христос суперзірка» тощо.
Того недільного вечора в Чернівецькому органному залі звучав італійський композитор Отторіно Респігі (9 липня 1879, Болонья — 18 квітня 1936, Рим), творчість якого еволюціонувала від імпресіонізму до неокласицизму. На жаль, композитор помер у 56-річному віці від серцевої недостатності. Та в один із періодів своєї творчості він захоплювався стилізацією під старовинну музику. Результатом цього захоплення й стала блискуча Сюїта соль мажор для органу та струнних, яку так вдало обрав для виконання Павло Чеботов.
…Емоції того вечора у відвідувачів органного залу зашкалювали, людям вдалося на мить забути про війну та страждання. А щемний післясмак концерту зберігався ще протягом кількох днів.
Недарма кажуть, що музика – мова Бога.
Людмила Лебединська, «Версії»