Медведчук програв апеляцію щодо книги про Василя Стуса

Київський апеляційний суд майже у повному обсязі задовольнив скаргу видавництва Vivat та автора книги «Справа Василя Стуса» Вахтанга Кіпіані щодо попереднього рішення Дарницького суду, який частково задовольнив позов проросійського політика Віктора Медведчука, який у минулому був адвокатом Стуса,  про вилучення згадок про Медведчука із книги.

Як повідомляє «Радіо Свобода», Колегія суддів проаналізувала згадки про Медведчука. Зокрема, йшлось про фрази «…чи була можливість у Стуса обрати «менше зло». Проте є фактом, що наданого, підтримуваного держбезпекою адвоката звали Віктор Медведчук» та «…Віктор Медведчук на суді визнав, що всі «злочини», нібито вчинені його підзахисним, «заслуговують на покарання», а також «…він фактично підтримав звинувачення. Навіщо прокурори, коли є такі безвідмовні адвокати?…». Ці згадки містяться наприкінці книжки в розділі, що аналізує роль Медведчука в обох справах Стуса.

Київський апеляційний суд розцінив як недостовірну лише одну з фраз, що їх вживання оскаржував Медведчук, а також скасував заборону суду першої інстанції на поширення книги та використання імені Медведчука.

«Рішення в частині заборони використання імені, рішення в частині заборони розповсюдження тиражу було скасовано і відмовлено», – сказав суддя, виголошуючи рішення.

Ані Віктор Медведчук, ані його адвокат не з’явились на засідання суду. Судді ухвалили рішення продовжити розгляд справи без присутності представника позивача. Повне рішення Київського апеляційного суду буде готове протягом п’яти днів. Його можна оскаржити у Верховному суді протягом 30 днів.

Як повідомляла група ІС, в ході соцопитування 54% респондентів відповіли, що підтримують введення санкцій проти кума Путіна Віктора Медведчука,  повідомляє Інформаційний спротив .

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *