Не запроваджувати з 1 січня 2024 року другий етап так званої «земельної реформи» переконала колег у Верховній Раді фракція “Батьківщина”.
На цьому етапі передбачалося, що юридичні особи могли отримати право купувати по десять тисяч гектарів чорноземів «в одні руки» замість дозволених зараз ста гектарів для фізичних осіб.
За наполяганням Юлії Тимошенко в п’ятницю, 22 грудня, відбудуться консультації лідерів фракцій з прем’єр-міністром, де мають бути напрацьовані юридичні механізми відтермінування так званого «другого етапу» продажу землі. «Батьківщина» послідовно бореться за недопущення розграбування сільськогосподарської землі, яка за Конституцією належить всьому народові України.
До цієї згоди депутати дійшли під час позачергової перерви, оголошеної за наполяганням лідерки фракції «Батьківщина».
У своєму виступі з парламентської трибуни Юлія Тимошенко попередила своїх колег про неприпустимість розпродажу сільгоспземлі під час війни та закликала депутатів негайно ухвалити законопроєкт №8295, яким пропонується ввести мораторій на продаж земельних ділянок сільськогосподарського призначення.
«До війни без референдуму, без поради з суспільством, всупереч волі народу був ухвалений закон про продаж сільськогосподарської землі. Цим законом пропонували ввести в дію так звану земельну реформу в два етапи… У наших аграріїв немає копійки не те, що купити 100 га, в них немає життя – вони його віддають за Україну. І в цей час з 1 січня 2024 року розпочнуться вакханалія та спекуляції з землею. Тому що тільки спекулянти, корупціонери, грабіжники та ті, хто нажився на війні, зможуть купувати цю землю, а селяни будуть життя за неї віддавати на війні», – обурено наголосила Юлія Тимошенко.
Вона нагадала, що аграрії виступили категорично проти другого етапу так званої «земельної реформи» і зібрали під петицією до Президента понад 25 тисяч підписів, однак влада від них відмахнулася.
Юлія Тимошенко впевнена, що повертатися до цього питання не можна раніше, аніж через два роки після завершення війни.
Депутатка попередила, що фермери та аграрії налаштовані рішуче: «Якщо цей закон про продаж 10 тисяч га землі увійде в силу з 1 січня 2024 року, то вони почнуть діяти вже по-дорослому, а не проситимуть на колінах в продажної влади врахувати їхні інтереси».
«Наша команда наполягає на тому, щоб законопроєкт 8295 негайно поставили на голосування та ввели мораторій на продаж 10 тисяч га землі з першого січня 2024 року», – резюмувала лідерка «Батьківщини».
За матеріалами ЗМІ