Децентралізація по-сокирянськи: КОЗАКОВЕ ЦАРСТВО

Райрада пропонує об’єднати весь район в одну громаду

05 травня відбулася третя сесії Сокирянської районної ради VІІ скликання, в роботі якої взяли участь голова обласної державної адміністрації Олександр Фищук, голова обласної ради Іван Мунтян, народний депутат Верховної Ради України Максим Бурбак, т.в.о. голови районної державної адміністрації Петро Бескупський, голова районної ради Василь Козак, повідомляє прес-служба ОДА.

Щодо виконання завдань щодо впровадження реформи децентралізації на території Сокирянського району виконавчою владою краю присутніх поінформував т.в.о. голови райдержадміністрації Петро Бескупський. Зокрема, він зазначив, що реформа децентралізації необхідна для поступу краю вперед, і, передусім, направлена на покращення життя людей, якості надання адміністративних послуг, а за основу потрібно взяти фінансову спроможність, самодостатність територіальних громад. Зважаючи на результати аналізу громад, які вже об’єдналися, враховуючи результати громадських слухань, рішень сесій більшості сільських рад, члени районної робочої групи запропонували створити на теренах району одну об’єднану територіальну громаду з центром в місті Сокиряни.

За результатами обговорення депутатами прийнято рекомендаційне рішення винести на розгляд сесії Чернівецької обласної ради питання про перегляд перспективного плану та утворення на теренах району – однієї громади з центром в місті Сокиряни.

«Рішення Сокирянської райради є незаконним і антидержавним» – Ярослав КУРКО, кандидат юридичних наук

Сокирянська райрада запропонувала об’єднати весь район в одну громаду.За результатами обговорення цієї пропозиції прийняли рекомендаційне рішення винести на розгляд сесії Чернівецької обласної ради питання про перегляд перспективного плану та утворення на теренах району – однієї громади з центром в місті Сокиряни.

Децентралізацію по-сокирянськи коментує Ярослав КУРКО, кандидат юридичних наук:

Рішення Сокирянської райради від 5 травня 2016 року «Про хід реформи децентралізації, стан та перспективи розвитку району в умовах оновлення влади, реформування соціально-економічних відносин», яке видають за таке, що має рекомендаційний характер, є насправді незаконним і таким, що прийняте із порушенням ч.3 ст.15 ЗУ «Про доступ до публічної інформації». Адже закон передбачає, що проекти рішень органів місцевого самоврядування оприлюднюються ними не пізніше, ніж за 20 робочих днів до дати їхнього розгляду з метою прийняття. На сайті Сокирянської райради проект не оприлюднювався, а був розданий депутатам перед сесією.

По-друге, це рішення є антидержавним, оскільки спрямоване проти задекларованої Президентом України, ВРУ і Кабінетом Міністрів і розпочатою в Україні децентралізацією влади. Крім того, ставить під загрозу добру волю і бажання значної частини громадян Сокирянщини, які вже об’єднались у громади Сокирянську і Вашківецьку та висловили бажання об’єднатись у Новодністровську. Виходить, що Сокирянська райрада розколює мешканців району на ворогуючі сторони.

По-третє, це рішення є політично-заангажованим: його прийняли в угоду одній особі і політичній силі, на задоволення їхніх потреб, амбіцій та інтересів, за мовчазного потурання очільників обласної влади.

Р.S.: З усіх присутніх у президії тільки народний депутат М.Бурбак заявив, що «об’єднання повинно проходити так, як хоче громада, – подобається це комусь чи ні. Прикро, що громада району стала заручницею політичних інтриг та перетягування фінансових потоків».

 

 

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *