200-річчю українського генія – гідну зустріч?
Буковина – край специфічний і толерантний. І толерантний, на жаль, до будь-чого… Тож і за прикладом далеко ходити не треба.
Як і все прогресивне людство, краяни готуються нині до відзначення 200 років від дня народження Тараса Шевченка. Тільки робиться це вельми в оригінальний спосіб – і вже протягом тривалого часу. Йдеться про трансформацію магазину «Кобзар» на Центральній площі Чернівців. Згадаймо, протягом кількох десятиліть це була велика книгарня, розміщена у двох залах. Потім магазин почали переоблаштовувати: спочатку модні мешти посунули книги на 2 маленькі стелажі біля самісінького входу, а відтак і вони зникли. Як і вивіска із назвою магазину «Кобзар». Та, пригадується, у період, коли обласна влада розпочинала реорганізацію книжкових магазинів, губернатор області пообіцяв розібратися з тим, хто прихопив собі книжковий магазин «Кобзар» і повернути книги до центрального магазину обласного центру. І розібралися до того, що «Кобзар» у Буковинському вінку Шевченкові заступив «Сбербанк Росії». Дуже символічна, з огляду на нинішні події, зміна, не знаходите?
І творилася вся ця, м’яко кажучи, чудасія під пильним поглядом Кобзаря з постаменту на Центральному майдані обласного центру, чия фігура сумно відбивається у вітрині «переформатованої» під фінансову установу іноземного банку книгарні. Тож спало мені на думку перефразувати слова Великого Кобзаря:
Діти мої, діти мої,
Лихо мені з вами,
Що ж ви мене,
Батька свого,
На срібло-гріш проміняли.
А висновок з цього напрошується дуже сумний: чи гідна поваги така нація?
Ярема ТЕВТУЛЬ, професор, член НСЖ України, фото автора
Думок на тему “День народження Тараса Шевченка по-чернівецьки”
Обидно за Т.Шевченко. Живя он сейчас в Украине, его бы тоже преследовали. Если в Черновцах депутаты написали письмо в прокуратуру на студентов, то что удивляться, что изз книжного магазина “Кобзарь” сделали сбербанк России.