Чернівецький молокозавод зупинив виробництво на невизначений термін

Чернівецький молокозавод зупинив виробництво на невизначений термін. Причина – постанова уряду про встановлення допустимо мінімальних цін на продукцію тваринництва на 2010 рік.

Молоко незбиране екстра та вищого ґатунку коштуватиме 2600 грн/т, першого ґатунку – 2500, другого – 2120. Таким чином закупівельна ціна літра молока зросте на 80-100% і становитиме 2,12-1,60 грн/л. Щоби не накопичувати борги, молокозавод зупинив виробництво.

Тим часом. як передає кореспондент УНІАН, закупівельні ціни на молоко до кінця січня можуть зрости на 10%. Такий прогноз озвучив цими днями на прес-конференції в Києві керівник групи експертів асоціації «Український клуб аграрного бізнесу» Володимир ЛАПА.

– Ціни на молоко можуть зрости приблизно на 10% впродовж місяця, після чого сезонне збільшення виробництва молока може зупинити цю тенденцію, – сказав він.

При цьому керівник групи додав, що чимало залежатиме від тенденцій на світовому ринку, де на сьогодні спостерігається зростання цін на молочні продукти. А багато українських підприємств експортують свою продукцію, зокрема, за 10 місяців експорт твердих сирів склав 63 тис. тонн.

На думку В.ЛАПИ, українська тенденція – результат світової, і в Україні першими підвищили закупівельні ціни на сировину підприємства, які орієнтуються на експорт.

«Підприємства, що експортують продукцію, дають на молочну сировину таку ціну, яку не можуть платити підприємства, орієнтовані на внутрішній ринок», – відзначив експерт, додавши, що підвищення цін на сировину призведе до підвищення цін на готову продукцію.

Як повідомляв УНІАН, ціни на молочну сировину вже зросли на 10-15% протягом останніх кількох тижнів.

На жаль, буковинці це вже відчули.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *