Навряд чи є ще в Україні друге таке село, в якому виховують не тільки чемпіонів України, а й чемпіонів Європи та срібних призерів світу!!! Нині Боксерський клуб «Шипинці» святкує 20 років.
А почалося все два десятиліття тому з ініціативи майстра спорту, колишнього переможця Спартакіади СРСР і нинішнього заслуженого тренера України та судді міжнародної категорії Івана Собка, підтриманої братами-підприємцями Володимиром і Віктором Захарчуками. Таким чином 2000 року в селі виник Боксерський клуб «Шипинці», який невдовзі став філією обласної дитячої спортивної школи «Авангард» при фізкультурноспортивному товаристві «Україна». І до слова, за свідченням старшого тренера Андрія Грудея, який суттєво допоміг у підготовці цієї публікації, за що авторка дуже йому вдячна , у Шипинцях відсутні наркомани, алкоголіки й хулігани, бо тільки ринг став місцем бійок та з’ясування стосунків. І саме завдяки професійному рингу, який свого часу придбав для клубу підприємець Володимир Захарчук (так-так, це саме той Захарчук, гірські рятувальники якого у 2008 і 2010 роках рятували на своїх катамаранах під час повені буковинців), тут стало можливим проведення всеукраїнських боксерських турнірів. Між іншим, жодні змагання в Шипинцях не проходять без вболівальників: тут усі розбираються у тонкощах цього складного й видовищного виду спорту. І стався потужний поворот у розвитку та житті Шипинців: невдовзі саме тут проходили чемпіонати України з боксу та найрізноманітніші міжнародні турніри. Адже вихованці клубу швидко посіли найвищі щаблі на всеукраїнському боксерському Олімпі.
Іван Рупташ, бронзовий призер чемпіонату України, переймається розвитком фізкультури та впровадженням здорового способу життя в Шипинцях, працюючи інструктором по спорту. Неодноразовий призер чемпіонатів України Максим Скаріотський, приміром, став першим буковинським призером «Кубка Карпат» , а Михайло Мотрюк – першим майстром спорту серед шипинських вихованців. Іван Страшний – 5-те місце на чемпіонаті світу серед юнаків 2010 року –визнаний найкращим боксером України у своїй категорії (48 кг). Уявляєте, що підсвідомо відбувається з противником, коли оголошують це прізвище? Кандидати у майстри спорту, чемпіони та призери України брати Максим та Артем Крупи, Артем Садчиков, призери міжнародних турнірів Олег Зайшлюк і Роман Урсуляк… Мабуть-таки Шипинці – якась особлива земля, яка народжує бійців. Бо ще у 70-х роках минулого століття уродженець села Володимир Миронюк став найсильнішим у Європі й нині на малій батьківщині чемпіона проводиться турнір його імені. Півстоліття ніхто не міг повторити його здобуток. І тільки зараз це вдалося односельцю Миронюка, гордості Буковини, майстру спорту міжнародного класу Степану Грекулу, який, до слова, мешкає і тренується у Шипинцях в Івана Собка. Шипинські люди, на глибоке переконання Андрія Грудея, вперті та завзяті, а бокс вимагає шаленої наполегливості й праці. Може, звідси й перемоги, підсумував старший тренер. І навіть не доводиться дивуватися такій боксерській звитязі шипинчан, якщо згадати, що вже мало не тисячу літ тому Шипинську землю населяли воїни-хлібороби, захисники подністровських слов’янських земель, легенди про хоробрість і силу яких дійшли до наших днів. На бойову практику – спаринги – шипинські спортсмени їздять до Чернівців, де їм допомагає у тренуваннях екстренер олімпійської збірної України з боксу Ільдар Шарафутдінов. А невдовзі їм доведеться переїжджати до іншого приміщення, бо нинішній зал не опалюється: газ дорогий. Виникли й фінансові проблеми. «Через них нам не вийде відзначити 20-річний ювілей клубу безпосередньо спортивними змаганнями, – шкодує п. Грудей. – Хоча на 10-річчя клубу ми провели турнір, на який до нас з’їхалися 200 боксерів з усіх куточків України, яким забезпечили безкоштовне проживання». Та попри всі негаразди, шипинські спортсмени разом зі своїми меценатами не падають духом, а брати Захарчуки, як відомо, теж шипинські… Сподіваємось, характер і праця, притаманні спортсменам та їхнім покровителям, ще надовго збережуть добрі боксерські традиції і шипинську звитягу, і ми ще порадіємо за перемогу Степана Грекула в літніх олімпійських іграх, що мають відбутися в Токіо 2021 року.
Людмила ЧЕРЕДАРИК, «Версії»