Буковина звучить по-європейському

Чернівці — це Європа. І не тому, що ми так хочемо. А тому, що це підтверджує історія, ба більше, кожний культурний акорд, кожний концерт, які звучать у серці Буковини.

Однією з найяскравіших і найцікавіших подій травня став концерт академічного камерного оркестру «Capriccio», присвячений Дню Європи. Колектив під керівництвом народного артиста України Павла Чеботова подарував чернівчанам справжнє музичне свято — феєрію бароко, класицизму та романтизму, — що відбулося в органному залі Чернівецької філармонії.
У програмі звучали твори Генделя, Альбіноні, Баха, Вівальді, Моцарта, Паганіні, Россіні, Гріга та Рамо.
Склад солістів теж не міг не порадувати: Богдана Зайцева-Чебан (сопрано), Володимир Фісюк (тенор, заслужений артист України), Олена Урсуляк (колоратурне сопрано, заслужена артистка України), Людмила Шапко (скрипка, заслужена артистка України), та сам маестро Павло Чеботов (народний артист України).
Кожна композиція збурювала шквал емоцій, шалені овації, вигуки «браво» і «на біс». Це було щось просто незрівнянне. Концерт залишив по собі післясмак високої музики, глибокої європейської культури і ще раз довів: наша Буковина — співоча, музична, талановита. І безперечно — європейська!
Зрозуміло, що писати про музику — справа невдячна. Адже як передати настрій «Літа. Грози» з «Пір року» Антоніо Вівальді у виконанні Павла Чеботова? Тільки слухати! За день виставлю посилання.


Фото Урсуляк
«Алілуйя» Моцарта в інтерпретації колоратурного сопрано Олени Урсуляк

Скажу відверто, артисти того вечора творили із настроєм глядачів усе, що їм тільки заманеться. Він, себто настрій, злітав на кілька… не просто щаблів, а поверхів від звуків двобою скрипок Павла Чеботова та Людмили Шапко у «Венеціанському карнавалі» Нікколо Паганіні — цієї енциклопедії скрипкової техніки в дії. Переконайтеся самі! Так само за день зможете насолодитися віртуозним виконанням.

Інколи здавалося, що вже далі нікуди! Та зала знову шаленіла після жартівливо-іскрометно-грайливого дуету для двох кішок, які з’ясовували між собою стосунки, блискуче виконаного Богданою Зайцевою-Чебан і Володимиром Фісюком! Загалом цей популярний музичний твір для двох голосів, який використовують зазвичай для демонстрації вокальної майстерності, приписують авторству Джоакіно Россіні. Прикметно, вербальний текст дуету складається лише зі слова «мяу» — так, так! Однак це «мяу» багаторазово повторюється з різною інтонацією.

Даруйте, але переказати цілий концерт просто неможливо)). Втім, хотілося б, але жанр не дозволяє.
Відтак, висновок:
Чернівці — це не околиця Європи. Це її органічна частина. Зі своїм голосом, зі своєю культурою, зі своїм серцем. За це і воюємо!..

Людмила ЧЕРЕДАРИК, «Версії»

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *