4 липня у Чернівецькому обласному краєзнавчому музеї відкрилася виставка «Кіцманські таланти», яка присвячена 600-літтню першої писемної згадки про місто Кіцмань.
Вперше кіцманське поселення згадується у грамоті молдавського господаря Олександра Доброго від 6 червня 1413 року. За цим документом він подарував Великий КІЦ (назва ця вживалася, коли йшлося про село з навколишніми присілками) своїй дружині Анастасії. Пізніше, за її заповітом, воно було передано церкві. Інші джерела вчать, що Олександр Добрий у тому ж 1413 році подарував Кіцмань Радівецькій єпархії.
Приміщення пошти у Кіцмані (зараз – філіал обласного краєзнавчого музею)
Особливого розвитку майбутнє місто набуло за часів передачі буковинських земель до складу Австрійської імперії у другій половині XVIII століття. Поштовхом до економічного піднесення поселення стало відкриття у 1788 році ярмарку, якій став одним з найбільшим на Буковині і знаний далеко за її межами. А у 1780 році у Кіцмані відкрилася перша на Буковині початкова школа. Відповідно до грамоти австрійського цісаря Франца ІІ від 31 липня 1798 року Кіцмань отримав статусу міста-ярмарку. Статус міста Кіцмань офіційно має з 1902 року. У цьому ж році в місті утворилось перше на Буковині молодіжне спортивно-пожежне товариство «Січ», що пізніше переросло у «Союз січей на Буковині». Історики гадають, що назва «Кіцмань» походить від Буковинського слова «коц» килимок, бо тут жили майстри килимарства. Також припущення, що поселення дістало свою назву від чоловічого імені Козьма. Є версія про походження назви Кіцмань від прізвища Кошман (Kotzmen), чоловіка який виробляв з лози (верби) кошики.
Інформація з сайту Україна Інкогніта.
Організатори виставки представили для відвідувачів зразки ткацтва, вишивки кіцманчан, старовинний та сучасний народний одяг, живописні полотна, картини художників, різьблені вироби, яскраві гобелени та килими. Майстер-скрипкар Орест Моргоч, який за своє життя виготовив 85 скрипок, розказав багато цікавих, героїчних та іноді і драматичних епізодів з історії Кіцманя. Перед глядачами виступили Неля Кириченко, завідуюча відділом науково-освітньої роботи музею, Вікторія Танащик, заступник директор з наукової роботи Чернівецького краєзнавчого музею, вишивальниці Дарина Стасюк та Діана Новак, троїсті музики, художники, учасники виставки з Кіцманя.
23 лютого у залі камерної та органної музики Олена Мацелюх представить нову концертну прогаму. Усіма відома органістка Олена Мацелюх вже багато років […]
У Чернівцях відбувся третій благодійний фестиваль для дітей-сиріт «Промінь надії», організований за ініціативи клубу «Успішна чернівчанка» за підтримки відділу у справах сім’ї та молоді міської ради. 20 вихованців чернівецької обласної школи-інтернату та військово-спортивного ліцею, а також 20 успішних панянок вийшли на сцену Літнього театру, аби здійснити подорож улюбленими казками та мультфільмами.
1 грудня, у Чернівцях на Центральній площі триває народне віче на підтримку євроінтеграції України. Мітинг об’єднав людей, які протестують проти кривавого розгону мирного Євромайдану в Києві.
29 липня 2014 року римо-католицький храм Воздвиження Всечесного Хреста – відзначає 200 років. З нагоди ювілейного року для римо-католицької парафії Воздвиження Всечесного Хреста 11 червня відбулася прес-екскурсія костелом. Також невелика екскурсія до башти годинника.