Ще жодного разу, принаймні за моєї пам’яті, в Художньому музеї не було такого вибуху емоцій. Відкриття двох різних, але напрочуд талановитих експозицій – справжнє свято для людей з гарним естетичним смаком.
Виставка перша: альтернативна фотографія, амбротипія.
Автори: Володимир Ворк (Чернівці), Роман Кравченко (Євпаторія) .
Для початку розберімося в термінах: амбротипія – це один із варіантів мокро-коллодійного процесу. В результаті виходить скляний негатив, який виглядає як позитив, коли накладається на чорний фон.
Такий метод надає світлині особливої глибини і шарму. До того ж фото мають сильний характер, а митці працюють у власному неповторному стилі.
Виставка друга: «Анатомія фенікса», Олександр Антонюк.
Хмельничанин Олександр Антонюк – геній, а його картини – шедеври. Експозиція просто-напросто вибиває тебе з реальності. Персонажі живі, кольори містичні, композиції – неповторні. Стиль – неймовірно цікавий. Звучить надто банально, але жодними словами це не опишеш. Тож обійдемося без наукових розповідей про техніку виконання, мазки та жанри… На його роботи треба просто дивитися.
У вас є час до 23 серпня. Гарантую: не пошкодуєте!
Емма АНТОНЮК, «Версії»
2 коментарі “Кілька слів про те, чого словами не описати…”
Интересные выставки.
Я теж була на відкритті виставки.
І трохи спілкувалася з одним із учасників виставки – Володимиром Ворком.
А послухавши коментарі Володимира про отримання амбротипії, мені пригадались уроки хімії. Я захоплююсь фотографією. Більше, навіть з хімічної точки зору.
І з дитинства пам’ятаю сидіння у ванні з червоним ліхтарем в очікуванні чуда. Особливо, якщо мова йшла про кольорові фото. Дефіцитні реактиви, обладнання, фільтри…Отримати якісну кольорову фотографію було майже неможливо.
А тут не тільки лабораторні з різними досить складними речовинами, а навіть і отруйними. Це якщо використовувати зовсім давні “рецепти”.
Адже при “мокрому коллодійному способі” світлочутливою речовиною служить йодисте срібло, як матеріал, що по’язує, – колодій, а як підкладка – скло. Після зйомки пластинку потрібно негайно обробляти щавлевим проявником, який і викликає видиме зображення. Останнє закріплюється розчином ціаністого калію.
Володимир мене запевнив, що сучасні реактиви теж дорогі, але не такі отруйні.
Фото з виставки – http://s61.radikal.ru/i171/1008/30/f2870bf2d9b3.jpg
На фото обладнання, Володимир Ворк, фото “Міст”…
А камера обскура продовжує заворожувати оптичними ілюзіями… І в цьому можна переконатися на виставці.