Пожежа у гаражі з ацетиленовими балонами

Вчора опівдні диспетчери оперативно-координаційного центру ГУ МНС України в Чернівецькій області отримали повідомлення про пожежу у Чернівцях по вул. Білоцерківській, 2. На місце події за 5 хвилин прибули два пожежних відділення.

Горів гараж, прибудований до житлового будинку, причому вогонь загрожував перекинетись з покрівлі гаража на хату. Власник будівлі – 44-річний чернівчанин – повідомив рятувальників, що всередині гаража стоїть автомобіль марки «ВАЗ – 2107» та зберігаються ацетиленові балони.

Бійці МНС розбили двері гаража та швидко витягли автівку на вулицю, проте вогонь встиг пошкодити лобове скло машини.

Коли ми вже витягли «ВАЗ», вогонь поширився до задньої стіни гаража, там були двері в невеличку кімнату, де зберігалися інструменти, запчастини, будівельні матеріали та інше майно, – розповів начальник зміни ЧСПТРТЗ, прапорщик Віталій Джуравець. – Зайшовши всередину, почали шукати балони, адже від високої температури вони могли будь-якої миті вибухнути і нанести значної шкоди.

Балони винесли з гаража на безпечну відстань та швидко загасили полум’я. Вже після цього побачили, що на даху гаража лежить ще один балон. Це був вже не кислородний балон, а балон зі скрапленим газом. І хоч власник запевняв, що він порожній, але порожні газові балони вибухають не менше, ніж наповнені. Цей балон ми також швидко забрали подалі від місця пожежі.

Десятьом пожежникам знадобилося всього 12 хвилин для того, аби ліквідувати загоряння та унеможливити вибух балонів, що зберігалися всередині гаража. Вогонь пошкодив приміщення гаража, майно, яке в ньому зберігалося та покриття автомобіля.

Сума збитків, нанесених вогнем, поки що встановлюється. Однак рятівники запевняють, що наслідки могли б бути значно серйозніші, якби балони не встигли вчасно витягнути з палаючого гаража. Фахівці ГУ МНС нині визначають причину виникнення загоряння. Силами вогнеборців вдалося врятувати майна на суму 50 тис. грн.

Центр пропаганди ГУ МНС України в Чернівецькій області

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.